TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“1 ayda 166 TL fakirleştik!”
 

“1 ayda 166 TL fakirleştik!”

Memur Sen Tekirdağ İl Başkanı Ferruh Topuz, Memur Sen tarafından yapılan araştırma hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

13 Şubat 2013 Çarşamba 20:51
Yazdır

 

Topuz yaptığı açıklamada Memur Sen’in istatistiklerine dayanarak bilgiler verirken şunları söyledi:

“YOKSULLUĞUMUZ 166 TL ARTTI”

“Memur-Sen tarafından yapılan araştırmaya göre Ocak ayında 4 kişilik çekirdek ailenin tüketmesi zorunlu olan gıdalar için harcaması gereken tutar (açlık sınırı) 1,058.416 TL olarak belirlenirken, aynı ailenin asgari şartlarda geçinebilmesi için harcaması gereken tutar ise (yoksulluk sınırı) 3,084.993 TL olarak hesaplandı. Bu rakamlar bir önceki ayla karşılaştırıldığında yılın ilk ayında yoksulluğumuz 166,717 TL arttı. Açlık sınırı ise bir önceki aya göre 36,262 TL azaldı. Ocak ayında en dikkat çekici artış ise sağlık alanında yaşandı. Sağlık harcamaları bir önceki aya göre ortalama yüzde 57,86’lık artış gösterdi.

DOMATESE  %51.50 ZAM

Ocak ayında Aralık ayına göre gıda madde fiyatlarında değişim ortalama yüzde 4.75’lik bir artış olarak gözlendi. En göze çarpan artış ise yüzde 51.50 artışla domates, yüzde 48.10 artışla patlıcan, yüzde 45.83 artışla sivri biber, yüzde 45.16 artışla çarliston biber, yüzde 45.13 artışla kabak ve yüzde 33.98 artışla salatalık fiyatlarında oldu. Bununla birlikte gıda madde fiyatlarında Aralık ayına göre bazı ürünlerin fiyatları da ucuzladı. Buna göre yüzde 6.71 azalışla sıkmalık portakal, yüzde 4.49 azalışla salam, yüzde 3.41 azalışla sosis, yüzde 2.94 azalış kırmızılâhana, yüzde 2.17 azalış puding ve yüzde 2.07 azalışla koyun eti, bir önceki aya göre fiyatı düşen ürünler oldu.

YAZ GİYSİLERİ UÇTU GİTTİ

Ocak ayında Aralık ayına göre giyim madde fiyatlarında değişim yüzde 4.04’lük bir azalış olarak gözlendi. Kışlık giysilerin ucuzlamaya başladığı Ocak ayında, yaz giysileri de yüksek fiyattan vitrinlerdeki yerini aldı.

SAĞLIKTAKİ ARTIŞ YÜKSEK ÇIKTI

Memur-Sen tarafından yapılan araştırmaya göre, Ocak ayında Aralık ayına göre sağlık madde fiyatlarındaki değişim ortalama yüzde 57.86’lik artış olarak hesaplandı. En göze çarpan değişim ise yüzde 209,98 artışla Laboratuar Tahlil Ücretleri, yüzde 129,81 artışla Ultrason Ücreti ve yüzde 118.68 artışla Diş Dolgu Ücreti fiyatlarında belirlendi.

İNTERNET ÜCRETLERİNE %45.74 ZAM

Yılın ilk ayında dikkat çeken bir başka artış ise haberleşme fiyatlarında belirlendi. Ocak ayında Aralık ayına göre haberleşme madde fiyatlarında yüzde 6.25’lik bir artış hesaplandı. En göze çarpan artış yüzde 45.74 artışla İnternet Ücreti, yüzde 27.44 artışla Telefon Görüşme Ücreti (Sabit) ve yüzde 18.18 artışla Mektup Gönderme Ücreti fiyatlarında olduğu gözlendi. Memur-Sen tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre, diğer kalemlerde kayda değer bir değişim tespit edilmedi.”

Anahtar Kelimeler: Tekirdağ, tekirdağ haberleri, tekirdağ memur sen, ferruh topuz, memursen tekirdağ il başkanı ferruh topuz, 0cak 2013 zam oranları
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur