TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“143 riskli okuldan sadece 4’ü mü güçlendirilecek?”
 

“143 riskli okuldan sadece 4’ü mü güçlendirilecek?”

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in depreme karşı 4 okulu güçlendireceklerini açıklamasının ardından yaptığı açıklamada; “Depreme karşı güçlendirilmesi gereken 143 okul varken sadece 4 tanesinin güçlendirilecek olması eğitimciler olarak bizleri korkutmaktadır.” dedi.

3 Haziran 2014 Salı 12:38
Yazdır

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, geçtiğimiz günlerde Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in yaptığı  “Depreme karşı 4 okulu güçlendireceğiz” açıklamasına tepki gösterirken yetkililere seslendi.

Türk Eğitim Sen Tekirdağ Şube Başkanı Muzaffer Doğan, yaptığı yazılı açıklamada Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve siyasilere seslenirken, “Depreme karşı güçlendirilmesi gereken 143 okul varken sadece 4 tanesinin güçlendirilecek olması eğitimciler olarak bizleri korkutmaktadır.” İfadelerini kullandı.

Muzaffer Doğan açıklamasında şunları söyledi:

“KAYGILARIN EN FAZLA OLDUĞU YER OKULLARIMIZDIR”

“Bilindiği gibi ülkemiz birinci derecede deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. İlimizde bu kuşağın en zayıf halkalarından birisidir. Maalesef depreme karşı yeterince hazırlıklı olmadığımızdan, gelişmiş ülkelere göre can ve mal kayıpları daha fazla yaşanmaktadır. Ülkeyi ve illerimizi yönetenler ciddi ciddi bu konulara kafa yorarak kalıcı çözümler üretmesi gerekirken, günü kurtaracak çalışmalar yapılmakta dolayısıyla can ve mal kayıplarımız her dönem artarak devam etmektedir.

Bugün kaygıların en fazla olduğu yer okullarımızdır. Sadece ilimizde yüz binlerce öğrenci günün önemli bir bölümünü okullarda geçirmektedir. Allah korusun, yaşayacağımız deprem okullarımızı, öğrencilerimizi, velilerimizi ve tüm eğitimcilerimizi çok yakından ilgilendirmekte ve kaygılandırmaktadır.

“143 GÜÇLENDİRİLECEK OKULDAN SADECE 4’Ü GÜÇLENDİRİLECEK”

2012-2013 öğretim yılında sayın valimiz Ali Yerlikaya’ nın direktifleriyle başlatılan okullara depremsellik testi yapılması bizleri çok umutlandırmıştı. Ancak aradan bir buçuk yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen 14 Nisan da İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Halis İşler’ in testi yapılan 241 okuldan 143 ünün güçlendirileceğini belirtmesi ve bu yıl için Marmara Ereğlisi, Süleymanpaşa ve Şarköy deki sadece dört okulumuzun birinci derecede riskli olması nedeniyle güçlendirme yapılacağını açıklaması kaygıların giderilmesinde yeterli olmamıştır. Çünkü sayın mili eğitim müdürümüzün açıklamaları doyurucu olmaktan çok uzaktır. Güçlendirilmesi yapılacak 143 okuldan sadece 4 üne kaynak bulunarak programa alınması tüm tarafların kaygısını arttırmaktadır. Kaynak bulunamadığı için güçlendirilmesi yapılamayacak okulların sorumluluğunu kim alacaktır.Tedbir alınmasa riskli okulların her birinin Soma’dan farkı yoktur. Bu durumun kamuoyuna bir an önce açıklanması gerekmektedir.

“GÜÇLENDİRME KAPSAMINA RİSKLİ 143 KURUMU DA ALIN”

Öte yandan Uzmanlar tarafından “Deprem sırası Tekirdağ da” başlıklı gazete haberleri de kaygılarımızı körüklemektedir. Buradan başta Sayın Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüze sesleniyoruz. Eğitimciler, veliler ve öğrenciler kaygı içerisindedir. Bazı okullarda iki defa depremsellik testi yapılması, 143 güçlendirilecek okullardan kaynak bulunamadığı için sadece dördünün programa alınması, bazı eğitimci ve velilerin okullarla ilgili depremsellik konusunda yazdıkları dilekçelere cevap verilememesi, Haziran başına gelmişken güçlendirmeyle ilgili doğru dürüst hazırlık yapılmaması da toplumsal kaygılarımızı arttırmaktadır.

Sayın Valim; okulların tatile gireceği şu son günlerde lütfen bu onarım ve güçlendirme çalışmalarını hızlandırınız. Güçlendirme kapsamına riskli 143 kurumu da alınız. Gerekirse tüm toplumun fedakârlığını da isteyerek bu güçlendirmeleri hep birlikte tamamlayalım ilimiz insanı size güveniyor. Lütfen bu güveni boşa çıkarmayınız.

Saygıdeğer siyasiler; ilimizdeki başta okullarımız olmak üzere çok önemli bir sınavdan geçmektedir. Kaynak bulunamaması nedeniyle onarılamayacak 139 kurumumuzda güçlendirme yapılabilmesi için kaynak bulmada sizlere de görev düşmektedir. Aksi halde önümüzdeki dönemde yaşanacak herhangi bir olumsuzluğun en büyük müsebbibi başta iktidar partisi temsilcileri olmak üzere sizlerde de olacaksınız...”

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: muzaffer doğan, muzaffer doğan tekirdağ, tekirdağ deprem riskli okullar, tekirdağ deprem, tekirdağ deprem haber, deprem tekirdağ okullar
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur