TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“5 araç ile 60 bin nüfusun güvenliği sağlanabilir mi?”
 

“5 araç ile 60 bin nüfusun güvenliği sağlanabilir mi?”

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yanıtlanmak üzere TBMM’ye soru önergesi sunarken Ergene ilçesinde yaşanan güvenlik zafiyetini sordu.

15 Mayıs 2014 Perşembe 11:36
Yazdır

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Köprülü soru önergesinde nüfusu 60 bin olan Tekirdağ’ın yeni ilçesi Ergene’de yaşanan güvenlik zafiyetine dikkat çekerken önergede şunları söyledi:

“Tekirdağ’ın en büyük ilçelerinden olan Çorlu ilçemizin ikiye bölünmesi sonrasında yeni kurulan Ergene ilçemizde ciddi boyutta güvenlik sorunu olduğu yerel basınımızda da çıkan haberlerle gündeme getirilmiştir. Sadece 5 görev aracı ile nüfusu 60 bine yaklaşan Ergene ilçesinde hizmet vermeye çalışan Emniyet Müdürlüğü’nün zor şartlar altında ilçe emniyetini sağladığı ifade edilmektedir.

Şu anda ilçenin en ivedi sorunu olarak dikkat çeken güvenlik sıkıntısının derhal çözülmesi, Emniyet Müdürlüğü’nün gerek fiziki koşullarının, gerekse araç gereç eksiklikleri ve personel ihtiyacının karşılanması gerekmektedir.

Bu bağlamda;

Tekirdağ ilimizin Büyükşehir olmasının ardından yeni kurulan ve nüfusu 60 bine yaklaşan Ergene ilçemizin Emniyet Müdürlüğü’nün yeterli hizmeti sağlayacak koşullarının olmadığı söylenmektedir. En önemli eksiklik olarak görülen ve ilçe Emniyetini 5 araç ile sağlamaya çalışan Emniyet Müdürlüğü’nün araç eksikliğini gidermek adına bir çalışma yapacak mısınız?

Eski Marmaracık Belediyesi’nin binasının bir bölümünde hizmet vermekte olan Emniyet Müdürlüğü’nün bu fiziki koşullarda çalışmasının zor olduğunu göz önüne alarak yeni bir bina tahsis etmek gibi projeniz var mı?

Ergene İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde şu anda kaç personel görevlidir? İlçe halkının en önemli sorunu haline gelen güvenlik sorununun çözülmesi, olası kötü sonuçların ve olayların önlenmesi adına araç eksikliklerinin tamamlanmasının yanında, personel eksikliğini de gidermeyi düşünüyor musunuz?”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: emre köprülü soru önergesi, emre köprülü ergene, emre köprülü ergene soru önergesi, ergene ilçesi emniyeti, ergene emniyet zaafiyeti,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur