TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Ahmet Kambur istifa sebeplerini açıkladı
 

Ahmet Kambur istifa sebeplerini açıkladı

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur istifasını vermesinin ardından yaptığı açıklamada istifa kararı almasından seçim sürecine ve yaşananlara dair birçok konuda bilinmeyenleri anlattı.

30 Mayıs 2014 Cuma 14:44
Yazdır

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, istifasını açıkladığı basın toplantısı sonrası istifaya giden süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“İSTİFANIN ASIL SEBEBİ BU TOPLANTIDA YATMAKTADIR”

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı toplantı salonunda istifasını sunmasının ardından konuşan Başkan Kambur istifa kararını alış noktası olarak geçtiğimiz hafta cumartesi günü yapılan il danışma meclisi toplantısını gösterirken; “Hepinizin hatırladığı gibi geçtiğimiz cumartesi günü il danışma meclisi toplantısı yapmıştık. Bu il danışma toplantısı asıl bugün burada ayrılmama sebep olan hadisenin özü de oradadır. Ben konuşmaya çıktığımda salon bir hayli doluydu. O anda henüz yoklamaları da almamıştım. Sonra yoklamalar önüme geldiğinde baktım ki %36.7 ile toplanmışız. Bugüne kadar bizim yaptığımız hiçbir il danışma meclisi toplantısında katılımın %50’den aşağıda olmadığını görmüştüm. Asıl sebep burada yatmaktadır. Bu olay seçimler sonrası teşkilatlarda motivasyonların kalmadığının göstergesidir.” dedi.

“BENİMLE BU İŞİN BUNDAN SONRA ÇOK RAHAT GİDEMEYECEĞİNİ ANLADIĞIM İÇİN…”

İl danışma meclisi toplantısın ardından istifa kararını düşündüğünü dile getiren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur genel merkez ile görüş alışverişinde bulunduğunu belirtirken; “Benimle bu işin bundan sonra çok rahat gidemeyeceğini anladığım için dün de genel merkeze gittim. Orada Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcım Süleyman Soylu, bölge koordinatörümüz ve il koordinatörümüzle yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde bu istifa kararını almayı uygun gördüm. “ diye konuştu.

“SEÇİM SONRASI KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI”

Seçim sürecinde hiçbir olumsuz tepki almadıklarını seçimler sonrası ise hakkında çeşitli iddialar atılmasına tepki gösteren Ahmet Kambur; “Seçimlere kadar gayet iyi gidiyorduk. O güne kadar kamuoyunda da basında da herhangi olumsuz bir tepki almıyorduk. Ama ne olduysa seçim sonrası oldu. Adımız ne ihale takipçiliği, ne rüşvet ne de paralel yapıyla ilişkilendirilmediği kalmadı. Ben az önce de bahsettim. 40 yıldır bu siyasetin içindeyim. Bana birisi diyecekki şu güne kadar yapılan tüm ihaleler dahil, milletvekilliği, il başkanlıklarım da dahil bir kişi kalkacak diyecekki şu ihalenin şurasında müdahale etti. Biz siyaseti hiçbir zaman şahsi menfaat için yapmadık. Eğer siyaseti şahsi menfaat için yapmış olsaydık 220 dekar tarlamı satmazdım borçlarımdan bir kısmını ödeyebilmek için. Halende borçlarım var. Ama kalkıp da benden ziyade ailemi ve oğlumu da bu işe karıştırmaları beni ziyadesiyle yaraladı. “ şeklinde konuştu.

“BASIN MENSUPLARI İÇERİSİNDE PARA İÇİN HERŞEYİ YAPACAK İNSANLAR VAR”

Hakkında basında çıkan bazı haberlere de tepki gösteren AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur; “Benim il danışma meclisi toplantısında söylediğim çakal kelimesinin altında yatan mana buydu. Ahmet Akçay’ın bu işten haberi olmadığını onunla ilgili söylemediğimi de orada belirtmiştim ama bazı basın mensubu arkadaşlarımız ‘Ahmet Kambur, Ahmet Akçay’a çakal dedi’ diye piyasaya yaymaya başladı. Bana göre basının da bir ahlakı vardır, terbiyesi vardır. bu yapılan ise ahlaksızlıktır, terbiyesizliktir. Basın mensupları içerisinde para için yapmayacağı hiçbir şeyi olmayan para için herşeyi yapabilecek arkadaşlarımız olduğunu da gözlemlemiş bulunuyorum.” açıklamasında bulundu.

“BEN AK PARTİ’NİN TEKİRDAĞ’DA KURUCUSUYUM. GEMİ SU ALSA BİLE BU GEMİYİ HİÇ TERK ETMEYECEĞİM”

Son olarak sonuna kadar AK Partili olacağı ve atanacak yeni başkanın arkasında duracağının altını çizen Ahmet Kambur, “Ben il başkanlığını bırakıyorum çok önemli değil. İl başkanlığı milletvekilliğinden sonra erişilmeyecek bir makam da değildi. Ciddi bir yüktü. Bugün buradaki konuşmamla bu yükten kurtulmuş oluyorum. Bizim şuanda 87 bin kayıtlı üyemiz var. 52 bin sayısı ile almıştık ve 2 yıl içinde üye sayımızı %70 arttırdık. 875 bin nüfusun ağırlığı bu 87 bin kişi ile birlikte benim omuzlarımdaydı. Bugün ben bu yükten kurtulmuş oluyorum. Genel merkezimiz kimi görevlendirirse görevlendirsin bizim hiçbir tavrımız olmaz. Biz o arkadaşımızın arkasında dimdik dururuz. Bugüne kadar partiyi satmadık, bugünden sonrada satmayız. Ben Ak Parti’nin Tekirdağ’da kurucusuyum. Gemi su alsa bile bu gemiyi hiç terk etmeyecek sonuna kadar bekleyecek kişi ben olacağım.”

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: ahmet kambur, ahmet kambur istifa, ak parti tekirdağ istifa, tekirdağ akp, akp tekirdağ, ahmet kambur ak parti
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur