TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur istifasını açıkladı
 

AK Parti İl Başkanı Ahmet Kambur istifasını açıkladı

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısıyla görevi bıraktığını açıkladı.

29 Mayıs 2014 Perşembe 12:01
Yazdır

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Kambur, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısıyla görevi bıraktığını açıkladı.

2 yıldır AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Ahmet Kambur’un düzenlediği toplantıya basın mensuplarının yanı sıra AK Parti Tekirdağ İl başkan yardımcıları, ilçe başkanları, birim başkanları ve partilerde katılırken yaklaşık yarım saat süren toplantı Ahmet Kambur ve partililerin üzgün olduğu gözlendi.

Başkan Kambur, istifasını dile getirdiği açıklamasında şunları söyledi:

“SİYASETTE BAZEN DEPARLAR BAZEN DE DURUP NEFES ALMAYI GEREKTİREN HALLER VARDIR”

“Evet! siyaset, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyİp Erdoğan'ın sık sık tekrarladığı gibi bir maraton yarışıdır ve biz siyasetçilerde birer maraton koşucusuyuz, ve her koşuda inişler, çıkışlar, bazen deparlar bazen de durup nefes almayı gerektiren haller vardır. Bu gün huzurunuza yaklaşık 40 yıldır sürdürmekte olduğum milletime, şehrime ve ülkeme hizmet uğrundaki yarışımda bir es vermekte olduğumu açıklamak üzere çıkmış bulunuyorum.

“TEŞKİLATIMIZIN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN…”

Malumunuz olduğu üzere Mart ayında bir yerel seçim yaşadık ve gerek üye sayımızda, gerek geçmiş seçimlerde aldığımız oyların sayısı ve oranlarında gerçekleşen büyük artışlara rağmen ilçe ve büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanamamış olmamız hasebiyle hakkımızda kamuoyunda başarısız olduğumuz hususunda oluşan algıları kırmak adına bu durumun siyasi sorumluluğunu üzerime aldığımı belirtir, teşkilatlarımızın yeni bir hamle için önünü açmak ve genel merkezimizin elini rahatlatmak amacıyla Nisan 2012 den beridir onurla yürütmekte olduğum Ak Parti Tekirdağ İl Başkanlığı vazifemden istifa ettiğimi kamuoyuna duyururum.

“KIZGIN, KÜSKÜN VE DARGIN DEĞİLİM. BEN BU PARTİNİN KURUCU İL BAŞKANIYIM”

Yukarıda belirttiğim üzere 40 yıla yakın süren siyaset yaşamımdaki eslerden birini de yine burada 2007 yılında vermiş ve o günde ‘Kızgın, küskün ve dargın değilim. Ben bu partinin kurucu il başkanıyım. Ak Parti benim çocuğum gibi, onun için benim küsmem, darılmam tavır koymam söz konusu olamaz. Ben her zaman şunu söyledim, "bu gemi bir gün su almaya başlarsa gemiyi hiç terk etmeyecek veya son terk edecek kişi ben olurum' dedim, yine de bu sözümün arkasında duruyorum...." demiştim. Evet! Bu partinin 2001 yılında kuruluşunu gerçekleştirmekten ve bir numaralı üyesi olma şerefini taşımaktan hep mutlu oldum. Gün oldu, Allah nasip etti milletvekili oldum, şehrimi temsil ettim; gün oldu liste dışı kaldım, darılmadım... küsmedim...istikametimden sapmadım. Ve 2012'de tekrar il başkanlığı görevi şahsımıza tevdi edildi; görevi aldığımız günden bugüne değin bu ağır vazifeyi bihakkın yerine getirmek için gayret gösterdim. 2007 yılındaki basın toplantısında da dediğim gibi "30 yıllık siyasi hayatım boyunca merdivenleri tek tek çıkarak buralara geldim. Siyasete ocak başkanlığıyla başladım, yönetim kurullarında görev aldım, belediye başkanlığı yaptım, yukarıda da belirttiğim gibi Ak Parti kurucu il başkanı oldum nihayetinde milletvekili oldum. 30 yıllık siyasi hayatım boyunca hiç eğilip bükülmedim. Hep açık sözlü oldum, insanlara hep doğruları söyledim. Kısacası dobra oldum.

“ŞAHSIMA BU KADRONUN NERESİNDE YER GÖSTERİLİRSE GÖSTERİLSİN ÜZERİME DÜŞEN VAZİFEYİ YAPMAYI KENDİME BİR ŞEREF ADDEDİYORUM”

Arkadaşlar, siyaset bizim için hiçbir zaman şahsi menfaatlerin gözetildiği, korunup kollandığı bir meslek olmamıştır, olmayacaktır. Siyaset, bizim İçin Hakk'ın, hak, hukuk ve adaletin hakim kılınması, milletin egemenliğinin kayıtsız ve şartsız gerçekleştirilmesi, halkın ve ülkemizin daha müreffeh olabilmesi için yapılan bir hizmet yarışıdır. Siyasi hayatım boyunca, yüzyıllarca aleme nizam veren, mazlumların hamisi olan yüce milletimizin tekrar bu konumuna yükselmesi için çalıştığına inandığım hareketlerin içinde olmaya gayret ettim, mazide, bugün 561. yıldönümünü kutladığımız kutlu fethe vesile olan Fatihlerin, Yavuzun ve Kanunilerin gerçekleştirdiği; 50’lerde merhum Mendereslerin, 80 lerde 90 larda merhum Ozal ve Erbakanlarm tekrar gerçekleşmesi için bayraktarlığını yaptığı bu mefkurenin, günümüzdeki temsilcisinin Genel Başkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve onun Ak Kadroları olduğuna inancım tamdır. Ve şahsıma bu kadronun neresinde yer gösterilirse gösterilsin üzerime düşen vazifeyi yapmayı kendime bir şeref addediyorum.

“HAKKINIZI HELAL EDİN, ALLAHAISMARLADIK”

Sözlerime son vermeden önce vazifem esnasında birlikte çalışma imkanı bulduğum, Sayın Genel Başbakanımız ve Başbakanımıza, İl başkanlığı dönemimde Teşkilat Başkanımız olan Genel Bşk Yrd. lanınız Süleyman SOYLU ve Ekrem ERDEM'e, Tekirdağ'lı olması nedeniyle ilimize ve bize hep yakın olan Gen. Bşk Yrd. Prof Dr. Mustafa ŞENTOP'a, Bölge koordinatörümüz Ahmet Baha ÖĞÜTGEN'e, İl Koordinatörümüz Harun KARACA'ya, İl milletvekillerimiz T. Ziyaettin AKBULUT ve Özlem.YEMİŞÇİ'ye il ve ilçe ana kademe teşkilatlarının, kadın ve gençlik kollarımın mensuplarına, partimiz çalışanlarına, millete hizmet yolunda aynı dönemde görev yaptığımız başta ' Sayın Valimize, ilçe kaymakamlarımıza olmak üzere tüm bürokratlarımıza ve siz sesimizi milletimize duyuran basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor ve şu andan İtibaren Ak Kadroların bir ıjeferi olarak yine " Durmak Yok, Yola Devam" diyorum. Hakkınızı helal edin, Allahaısmarladık.”

"Ahmet Kambur istifa sebeplerini açıkladı" haberi için TIKLAYINIZ

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: ahmet kambur, ahmet kambur istifa, ak parti tekirdağ, ahmet kamburun istifası, ahmet kambur istifa etti, ak parti istifa
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur