TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“Esas kumpas Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulmuştur”
 

“Esas kumpas Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulmuştur”

Tekirdağ Vardiya Bizde Platformu’nun konuğu olarak Tuğlalı Park’ta düzenlenen “Sessiz Çığlık” etkinliğine katılan Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk yaptığı açıklamada; “Esas kumpas Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulmuştur. Yarın Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kurulan kumpasta geriye dönülemeyen bir noktaya gelindiğinde o kahramanların hepsini bırakırlar. Ama artık Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulan kumpasta geriye dönemeyiz. Ülkemiz elden gider.” dedi.

2 Haziran 2014 Pazartesi 14:45
Yazdır

Tekirdağ Vardiya Bizde Platformu her hafta düzenlediği “Sessiz Çığlık” eylemini bu hafta da Tuğlalı Park’ta gerçekleştirirken Balyoz davası sanığı Deniz Kurmay Albay Bora Serdar ve Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk’ü konuk etti.

Program sunuculuğunu Emekli Öğretmen Aygül Uzel’in yaptığı etkinliğe,  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ Büyükşehir ve Süleymanpaşa Beledi Meclis Üyesi Münir Karaevli, Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Küçük, İşçi Partisi MYK üyesi Zafer Şen, Silivri Nöbet Çadırları sorumlusu Hıdır Hokka, CHP ve İşçi Partisi Tekirdağ İl ve ilçe yöneticileri ile STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve istiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak Balyoz tutsağı Kurmay Albay Ali Türkşen’in mektubu Emekli Öğretmen Fethi Erdener tarafından okunurken Emekli Öğretmen Aygül Uzel tarafından tutsaklık konusundaki bir şiir seslendirildi.

Balyoz Davası sanığı olup, tahliye edilen Deniz Kurmay Albay Bora Serdar konuşması ile süren etkinlikte Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk’te bir konuşma yaparken Ertürk konuşmasında sert ifadelere yer verdi.

“GEZİ OLAYLARI KESİLEN AĞAÇLARA MI TEPKİYDİ?”

Sözlerine gezi direnişi ve olayları ile başlayan Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk, “Biliyorsunuz gezi olaylarının birinci yıldönümü. Biraz geriye bakalım. Gezi olayları kesilen ağaçlara mı tepkiydi? Kesinlikle hayır. 12 yıllık AKP iktidarının Türklüğe, kahramanlarımıza düşmanlığına, bu toprakların üzerinde yaşayan insanlara verdiği zararların yarattığı travmanın patlamasıydı. İnsanlar onun için Taksim’e aktı, onun için Türkiye ayaklandı.” dedi.

Açıklamalarına devam eden Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“8 YURTTAŞIMIZIN KAFALARINA KURŞUN SIKTILAR”

“Bugün İstanbul’da ilan edilmemiş bir sıkı yönetim var. Tüm vapur seferleri, taksime giden tüm otobüs seferleri iptal oldu. Çünkü korkuyorlar. Bugün ülkemizde faşist bir hükümet egemendir. Lafı evirmeyelim, çevirmeyelim. Tayyip Erdoğan faşist bir diktatördür. O gün başlayan bu faaliyetler sonucunda günümüze kadar 8 yurttaşımız öldürüldü. Kafalarına kurşun sıktılar. Türk polisi yapmaz bunu, faşist iktidarın polisi yaptı.

“EMPERYALİZM BU TOPRAKLARDA MEZHEPSEL BİR SAVAŞ KIŞKIRTMA PEŞİNDE”

Hepsine bakıyoruz köken itibari ile alevi yurttaşlarımız. Bunun bir anlamı yok mu? Emperyalizm bu topraklarda mezhepsel bir savaş kışkırtma peşinde. Tayyip Erdoğan alevi düşmanı, bektaşi düşmanı. Burası Tekirdağ. Tekirdağ’ın batısında balkanlarda birçok Türk şehri var. 5 yüz yıl kaldık biz orada. Bugün hala orada Müslümanlık var. Kimin sayesinde biliyor musunuz? Kafa koparan katleden kalp yiyen Müslümanlık sayesinde mi ? Hayır. Türklüğün Müslümanlığı kabul ediş biçimi olan Alevilik, Bektaşilik sayesinde o topraklar müslümanlaştırıldı. İnsanı merkeze alan, dostluk ve saygı olan Türklük sayesinde Türklüğün Müslümanlığı kabul ediliş biçimi sayesinde 5 yüz yıldır orada Müslümanlık var oldu ve hala Müslümanlık var. Bakınız bir buçuk milyar Müslüman var. uygarlık adına, teknoloji adına, üretim adına bir şey var mı? Tek yer Türkiye Cumhuriyeti.  Sebebi de Müslümanlığı kabul ediş biçimimiz olan Alevilik ve Mustafa Kemal Atatürk devrimleri sayesinde. Onun kazanımları ile bakın bugün kadınlarımız erkekleri ile yan yana omuz omuzalar. Bunu hiçbir Müslüman coğrafyada asla göremezsiniz. Aleviliğe, Bektaşiliğe düşmanlık yapmak, ki Tayyip Erdoğan yapıyor, Türklüğe, ahlaka şerefe, yurtseverliğe, onura düşman olmaktır. Küçük çocuklarla halvet olmanın ahlaksızlık olduğu bakış açısına düşman olmaktır.

“SOMA’DA YAŞANANLAR TAYYİP ERDOĞAN LİDERLİĞİNDEKİ AKP’NİN KATLİAMIDIR”

Çok yakında Soma’da resmi rakamlar 300 diyor ama bunun çok çok üzerinde yurttaşımız öldü. Bu kader mi? Asla değil. Bu Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP’nin katliamıdır. Bunlar cinayetten, bunlar katliamdan yargılanmaları gerekir. Kural tanımayan vahşi kapitalist düzenin özelleştirmeleri sayesinde taşeron ifadesi ile ortaçağın karanlığını bu topraklarda egemen kılma mücadelesi sonucunda biz Soma’da insanlar kaybettik.  Daha büyük tabii afetler dünyanın her yerinde meydana geliyor. Ancak insanlar olmuyor.  Ama buna kader gözüyle bakan Müslüman coğrafyası kırılıyor. Bir tek kutup yıldızı var onu da AKP bu coğrafyada indirme peşinde. Bilsin ki devrilen kendisi kazanansa Türkiye Cumhuriyeti olacaktır.

“YABANCI BASINDA ‘BİNLERCE İNSANIN ÖLÜMÜNDEN TAYYİP ERDOĞAN SORUMLUDUR’ YAZIYORLAR”

Bugün Suriye’de terör var. Suriye’de dış destekli terör var, binlerce yabancı savaşçı var. Bunun tek sorumlusu Tayyip Erdoğan. Bugün Suriye’de her yerde insanlar ölüyor, çocuklar ölüyor. Kan Tayyip Erdoğan’ın gerçekten elindedir. Milli İstihbarat teşkilatımız, gerçi artık milliliği kalmadı; tırlarla oraya silah sevkiyatı yapıyorlar. Bugün yabancı basında ‘Kimyasal saldırıdan, binlerce insanın ölümünden Tayyip Erdoğan sorumludur’ yazıyorlar.  Hayır diyebilir misiniz? diyemezsiniz.

“ARTIK O BÖLGEDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN EGEMENLİĞİ YOK EDİLMİŞ VAZİYETTE”

Diyarbakır – Bingöl karayolu PKK tarafından kapatılıyor. PKK’lılar orada kimlik kontrolü yapıyor. Artık o bölgede Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliği yok edilmiş vaziyette. Kıbrıs’ta Kıbrıs’ı kaybetmek için baskı yapıyorlar Dervişoğlu hükümetine. Ermeni kapısını açmaya çalışıyorlar. Ermenistan bizden toprak istiyor, tazminat istiyor, tanınma istiyor. Bizim atalarımız böyle bir şerefsizlik yapmadı. Kendisinin atasını bilmiyoruz ama bizim atalarımızın böyle bir şerefsizliği olmadı. Bu emperyalist baskıya Tayyip Erdoğan tahammül ediyor iktidarda kalabilmek için .

“ÜLKEMİZİ YÖNETENLER İHANET İÇİNDEDİR”

Bugün Ukrayna’da savaş var. insanlar birbirini öldürüyor. Her an Karadeniz’de savaş çıkabilir. O bölgede savaş çıkabilecek ise, o bölgede savaş çıkması yakın ise sizin elinizdeki güçleri başka yerlere gönderir misiniz? Yetim hakkıyla sizin vergileriniz ile sizin çıkarlarınızı koruması için alınan gemiler Afrika’da Ümit Burnu’nda. Ne için Girit körfezinde Amerikalılar ile tatbikat yapıyor? Bulunması gereken yer Karadeniz değil mi? Bizim çıkarlarımız Karadeniz’de olmasını gerektiriyor. Sen nereden biliyorsun diyebilirsiniz. Ben sıradan bir insan değilim ki. Ben bu işin planlamasında çalışmışım. Size şunu söyleyebilirim ki ülkemizi yönetenler ihanet içindedir. Genelkurmay’da baskı yapıyorlar. Diyorlarki ‘ Bizim dediklerimizi yapmazsanız sizde resmilerini gördükleriniz gibi aynı o duruma gelirsiniz’

“ESAS KUMPAS ÜLKEMİZE, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE KURULMUŞTUR”

Ergenekon -Balyoz nedir biliyor musunuz? Irak’ta düzenbazlık yapmak için, Suriye’ye terör ihraç etmek için, Kıbrıs’ı satmak için, bizim iki devlet tek millet dediğimiz Azeri soydaşlarımız satmamız için, Ukrayna’da düşmanlık yapmamız için yapıldı bu operasyonlar.  Araştırmanızı istiyorum.  Ancak esas kumpas ülkemize, Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulmuştur. Bunu asla gözlerinizden kaçırmayın. Yarın Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı kurulan kumpasta geriye dönülemeyen bir noktaya gelindiğinde o kahramanların hepsini bırakırlar. Ama artık Türkiye Cumhuriyeti’ne kurulan kumpasta geriye dönemeyiz. Ülkemiz elden gider.

“EMPERYALİZME KARŞI TEK ÇAREMİZ BİRLEŞMEK”

En zor şey kandırılmış insanları ikna etmektir. Onun için zorlanıyoruz. Çünkü insanlarımızın belli bir bölümü kandırılmış vaziyette. Bitmeden, bıkmadan, usanmadan biz bu işi yapmak zorundayız. Biz birleşmek zorundayız. Bugüne kadar birleşme adına hiçbirşey yapılmadı. Tek bir çaremiz var emperyalizme karşı; birleşmek. O yüzden kandırılmış insanları ötelemeyin. O insanları emperyalizme karşı bu mücadeleye davet edin.  Çünkü Tayyip Erdoğan liderliğindeki AKP iktidarı, Cumhuriyeti yıkmak konusunda inançlıdır ve çevresiyle dayanışma içindedir. Ama biz Cumhuriyeti korumak ve yüceltmek konusunda yeterince inançlı ve güçlü değiliz. Sözlerimi Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bitirmek istiyorum; ‘ Ne Mutlu Türk’üm Diyene”

Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral Türker Ertürk’ün açıklamaları “Sessiz Çığlık” etkinliği katılımcıları tarafından uzun süre alkışlanırken etkinlik Namık Kemal Üniversitesi Öğrencisi Özgün Tekkeşinoğlu tarafından, Andımız'ın okunup katılımcılara tekrarlatılması ve marş dinletisi ile son buldu.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: tekirdağ türker ertürk, türker ertürk tekirdağ, tekirdağ sessiz çığlık, tekirdağ vardiya bizde, tekirdağ vardiya bizde platformu, türker ertürkün açıklamaları
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur