TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Feyzioğlu Tekirdağ’dan Başbakan’a gönderme yaptı
 

Feyzioğlu Tekirdağ’dan Başbakan’a gönderme yaptı

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 50. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali dolayısıyla geldiği Tekirdağ’da bir dizi ziyaretlerde bulunurken Başbakan Erdoğan'a da göndermede bulunarak “Ben birilerinin izin verdiği konularda konuşup izin vermediği konularda susacak biri değilim” açıklamasında bulundu.

6 Haziran 2014 Cuma 13:26
Yazdır

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Tekirdağ Kiraz Festivali’ne katılmak üzere geldiği Tekirdağ ‘da ziyaretlerde bulundu.

Tekirdağ Baro Başkanlığı ile başlayan ziyaret turunda Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı ziyaret eden Feyzioğlu, , 50. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali etkinlikleri kapsamında Sahil dolgu alanı Kültür Çadırı’nda konferans verip festivalin kortej yürüyüşüne de katıldı.

“AYDIN OLMAK OTURARAK OLMUYOR”

İlk olarak Tekirdağ Baro Başkanlığını ziyaret eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yaptığı konuşmada avukatlığın masa başı bir iş olmadığını, aydın olmanın oturarak olmayacağını belirterek; “Biz 4 yıldır geziyoruz ve görevimizi yapıyoruz. Bu ülkenin avukatları baro temsilcileri oturdukları yerde artık görev yapamazlar. O dönem artık geçti. Kendini aydın olarak düşünenler gerçekten aydınlanmak istiyorlarsa Türkiye'den çok şey öğrenmeliler. Aydın olmak oturarak olmuyor. Dolaşarak ve insanları tanıyarak oluyor. Görevinin yapmanın maalesef istisna hala geldiği bir ülkede biz görevini yapmaya çalışan bir ekibiz.” dedi.

“DOĞRUDAN DOĞRUYA BİREYLE İNSANLA İLİŞKİ KURARAK GİRDİĞİMİZ TÜM SEÇİMLERİNİ KAZANDIK”

Cumhurbaşkanlığı için adının geçmesi konusuna değinen Feyzioğlu; “Hiç bir yere talip değiliz. Şu ana kadar hiç bir yere talip olmadık. Şu anda kendi adaylığımızı yürüyeceğimiz zamanda hiç çekinmedik. Yedi düvele karşı adaylığımızı ilan ettik. Kanaat önderlerinin peşine düşüp iş birlikçilerine girmeyip, doğrudan doğruya bireyle insanla ilişki kurarak girdiğimiz tüm seçimlerini kazandık. Cumhurbaşkanlığı gibi bir göreve talip değilim. Böyle göreve talip olunmaz. Böyle bir görev ancak teklif edilir. Böyle bir teklif yoktur. Böyle bir teklif olmadığı bir yerde de benim spekülasyonlara girecek halim yok. Diyeceksiniz olsa ne yaparsın?  Ne evet demeye, ne de hayır demeye hakkım vardır.  Burada biz bir ekibiz. Yanımda Gürseler, bir yanımda Nevzat bey var. Biz bu yola baş koyduk. Böyle önemli bir teklifin öyle onurlandırıcı bir teklifin size gelmesi durumunda siz ne yaparsınız? Kadrosuzu sorarsın. Benim dava arkadaşlarım burada. Bu dava arkadaşlarımın görüşmelerini almadan ne evet diyebilirim ne hayır diyebilirim. Bunlar kişileri aşan konulardır. Meslektaşlarıma danışırım. En fazla söyleyebileceğim bu. Bunlar spekülasyondan ibarettir.” diye konuştu.

“BAŞBAKANIN ÜZÜCÜ BİR SALDIRISI OLDU”

Başbakanla arasında geçen diyaloğa da değinen Feyzioğlu, “Danıştay toplantısında Başbakanın üzücü bir saldırısı oldu. Bunu yapmasa kendisi ve ülke için iyi olurdu. Yapılanlara dönüpte keşke olmasaydı demekte geri getirmiyor. Olmuştur, umarım bundan sonra olmaz. “ şeklinde konuştu.

“BİRİLERİNİN HİMMETİ İLE SEÇİLMEDİK”

Son olarak Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı hakkında konuşan Feyzioğlu, “ Birileri bazen karıştırıyor. Türkiye Barolar Birliği Başkanı, Baroların başkanları alışık oldukları gibi atanmış yada seçilmiş gibi yapılan yöneticiler değildir. Biz bürokrat değiliz. Seçilmiş Bürokrat gibi davrananlardan da değiliz. Birilerinin himmeti ile seçilmedik. O yüzden bize kimsenin baskı uygulamayı aklının ucunda geçireceğini sanmam. Hangi yetki ile hangi araçla bize kimse baskı uygulayamaz. Meslektaşlarım doğru yaptım diyorsa, meslektaşlarım savunduğu halk doğru yaptım diyorsa doğru yapmışızdır. İşin profesyonellerinden akıl öğrenecek değiliz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Tekirdağ Baro Başkanlığı ziyaretinin ardından Tekirdağ sokaklarında vatandaşlarla kucaklaşan Feyzioğlu, Tekirdağ Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye Başkanlıklarını ziyaret edip konferans için Kültür Çadırının yolunu tuttu.

FEYZİOĞLU KÜLTÜR ÇADIRINDA VATANDAŞLARA SESLENDİ


Kültür çadırında alkışlarla karşılanan Feyzioğlu’na Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından plaket verilirken Başkan Eşkinat yaptığı konuşmada; “Bugün burada bir ilki yaşayacağız. 49 yıldır yapılan Tekirdağ Kiraz Festivali 50.’sini kutluyor. Ama 50.’sini Süleymanpaşa Belediyesi düzenliyor. Bugüne kadar çok çadırımız oldu ama ilk defa kültür çadırımız oluyor. Festival sadece eğlence, sadece vakit geçirme alanı değil; sosyal kültürel anlamda da toplumun gelişmesine katkıda bulunan bir alandır. Bu manada saat 14.30’da Hıfzı Topuz sizlerleydi. Şimdide Türkiye’nin göz bebeği, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu sizlerin karşısında. Adaletin bitirilmeye çalışıldığı bir ortamda adalet meşalesini Türkiye adına elinde tutan Metin Feyzioğlu aramızda. Süleymanpaşalı hemşerilerimizin sevgisini kazanmış Sayın Feyzioğlu’na ben bu plaketi vermekten onur duyuyorum. Atatürk’ün yansıttığı ışığı bizlere Hıfzı Topuz yansıttı. Bizlerde diğer kuşaklar olarak bu ışığı yansıtmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Başkan Eşkinat’ın ardından konferansına başlayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“BİLDİĞİM TEK MUCİZE BAŞARMAKTIR”

“Uzun zamandır bu anın gelmesini bekliyordu. Böyle bir festivalde aranızda bulunmak benim için onur verici. Bugün birbirimizle kucaklama günü. Çok acı yaşıyoruz darbe üstüne darbe yiyoruz toplum olarak. Toplum olarak ağır bir travma geçiriyoruz. Bu noktada kenetlenmeyi başarmamız lazım. Başaramamanın tek mazereti vardır yeterince çalışamamak. Bildiğim tek mucize vardır o da başarmak.

“BİZ AYNI MİLLETİN EVLATLARIYIZ”

Bugün ayrışma günü değil zorluklar karşısında birleşme, kenetlenme günüdür. Aranızda çok farklı siyasi partilere siyasi düşüncelere bağlı olanlar olabilir ve olmalıdır. Bizi bir arada tutan payda aynı milletin fertleri, geçmişten gelen bir birliğin gelecekten ortak ülkü ile taçlandırmaktır. Biz aynı milletin evlatlarıyız. Bu düşüncede olursak bizi birbirimize düşman yapamazlar.

“BUGÜNÜN YANLIŞINA DÜNÜ MAZERET GÖSTERMEK YARINI FEDA ETMEKTİR”

Herşeyi açıklıkla konuşmakta fayda var. Yakın tarihimize baktığınızda hep sıkıntılardan geçtik. Hep hukuku yargıyı elinde tutanlar kendi iktidarlarını var etmek için araç olarak kullandılar. Bugünün yanlışına dünü mazeret göstermek yarını feda etmektir. Buna hakkımız yoktur. Yarını inşa etmek zorundayız.

“DENİZLERİMİZİN ASILMASI UTANCIMIZDIR”

Mustafa Kemal çağdaşlaşma mücadelesini ordu ile değil; orduyu siyasetten ayırarak milletiyle birlikte yapmıştır. Komutanlarına ya üniformanızı çıkartın ya da meclise girmeyin doğru düzgün komutanlığınızı yapın diyen kişidir. Ama bu ülkede Atatürk’ün adıyla darbe üstüne darbe yapılmıştır. Her bir darbe bir diğerinin gerekçesi olurken toplumda ciddi travmalara yol açmıştır. Yüksek adalet divanında yüzlerce kişinin yargılandığı, başbakanın bakanların asıldığı ona cevaben üç sizden, üç bizden üç onlardan denizlerimizin asılması utancımızdır. Bugünde hala yüreğimizde kahramanlıkları tecil edilmiş subaylarımız zindanlarda çürümeye mahkum edilmiştir. Mazotun parasını cebinden ödeyen komutanımız zindandadır. Terör örgütünün elebaşını paketlemiş komutanımız sahte delillerle içeri alınmıştır.

“BEN BİRİLERİNİN İZİN VERDİĞİ KONULARDA KONUŞUP İZİN VERMEDİĞİ KONULARDA SUSACAK BİRİ DEĞİLİM”

Biz halkçılığı burun kıvırmaya, benim dünya düzenime uymuyor diyenleri yenileşme sayarsak olmaz. Halkçı bir politika izleniyor olsaydı Tekirdağ istanbul’un arkda bahçesi olmaz, İstanbul şişmez ve Trakya’nın verimli tarım toprakları sanayi ve konuta açılmazdı. Dünyanın en verimli topraklarında yaşayıp üzerine fabrika dikilmezdi. Ergene nehrinde balık tutulur ve yüzülürdü. Ergene’de balık tutup yüzmek istiyorsak böyle bir politikamızın olması gerekiyor. Bundan sanane diyenler olabilir. Birincisi anayasının üçüncü maddesinde soyal devlet yattığına göre, sosyal devlette bir coğrafya kimya konusu olmadığına göre, tamamen bir hukuk konusu olduğuna göre bizim alanımıza girer diye düşünüyorum.  Ben birilerinin izin verdiği konularda konuşup izin vermediği konularda susacak biri değilim. Sanane diyerek sallarım.”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, konferansın ardından 50. Tekirdağ Kiraz Festivali kortejine katılırken gün boyunca Tekirdağlılarla kucaklaştı.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: feyzioğlu tekirdağ, metin feyzioğlu tekirdağ, baro başkanı tekirdağ, tekirdağ barosu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, feyzioğlu erdoğan
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur