TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Hayrabolu Belediye Meclisi’nde 11 madde görüşüldü
 

Hayrabolu Belediye Meclisi’nde 11 madde görüşüldü

Hayrabolu Belediyesi Şubat ayı olağan Meclis toplantısını Hayrabolu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirdi.

11 Şubat 2013 Pazartesi 21:15
Yazdır

Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem’in Başkanlığında yapılan toplantıda şu kararlar alındı:

“1-) Belediye Meclisinin 03.01.2013 tarihli Ocak ayı toplantısına ait kesinleşen karar özeti tutanağının meclis umumi heyetine okunması ile düzenlenen şekli ile Belediye meclisi bilgilendirilmiştir.

2-) Gündem harici Fen İşleri Müdürlüğünden alınan İlçemiz İlyas Mahallesi İğrekler mevkiinde tapunun 341  ada 15 parsel Nazım ve Uygulama planı dışında kaldığından bahse konu parselin mevcut duruma uygun olarak Şehir İmar Planına dahil edilmesi ve tarımsal depo olarak planlanması yönünde Nazım ve Uygulama İmar planı talebinin meclis gündemine alınmasına, gündem maddeleri görüşüldükten sonra müzakere edilmesine dair başkanlık teklifinin aynen kabulüne oybirliği ile.

3-) Gündem harici Fen İşleri Müdürlüğünden alınan İlçemiz İlyas Mahallesi imar planı 51K-IIIa , 51K-IIId ve 51K-IVd paftalarında tapunun 255 ada, 13-14-25-26-32 ve 50 numaralarında kayıtlı taşınmazlar Şehir İmar Planında bir kısmı konut, bir kısmı ticaret, ve bir kısmı 4 kat ve bir kısmıda 3 kat olarak planlanmıştır. Parsellerin tamamının konut+ ticaret alanına ve yine 3 kat olan kısmınında 4 kata çıkartılmasına dair tadilat teklifinin meclis gündemine alınmasına, gündem maddeleri görüşüldükten sonra müzakere edilmesine dair başkanlık teklifinin aynen kabulüne oy birliği ile.

4-) Belediyemizce Çevre Hizmetleri görevlerini yürütmek üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 3. fıkrası gereği tam zamanlı sözleşmeli Çevre Mühendisi çalıştırılmasına dair başkanlık teklifinin 4 kabul oya karşılık 6 çekimser oyla oy çokluğu ile red’ dine. ( Çekimser Oylar Sedat Dereli, Hikmet Kutengiz, Hikmet Güven, Hüseyin Bülent, Recep Erçek,  Nedim Kopal)

5-) Belediyemiz Kadrolarından Genel İdari Hizmetleri sınıfında boş durumda bulunan 12 derecelik V.H.K.İ. kadrosunun 7 dereceye yükseltilmesine dair talebin aynen kabul ve tasdikine oybirliği ile.

6-) Fen İşleri Müdürlüğünden alınan Hayrabolu Şehir İmar Planı, Plan Notları bölümüne “ Çatı Meyilleri, Çatı arası piyesler ve Kat ayrım sınırları ile ilgili”  Plan notu ilave edilmesine dair teklif ile ilgili İmar komisyonunca yapılan incelenme neticesi, İmar Komisyonunun 18.01.2013 tarihli raporunda 1 ve 3 sayılı kararlar meclisimizce de uygun görülmüş olmakla İmar Komisyonunun aynı raporunun 2 sayılı kararında 1/1000 ve 1/5000 ölçekli  Şehir İmar Planına “ Çatı eğiminin % 40 çıkarılabilir” şeklindeki İmar plan notu ilave edilmesinin 3 çekimser oya karşılık oy çokluğu ile kabulüne. Bu doğrultuda hazırlanan İmar Planı notu ilavesinin 3194 sayılı İmar kanununun 8/b maddesi gereği meclisçe onaylanmasına.( Çekimser oylar Hasan İrtem, Recep Aydın , İsmail Çatan )

7-) Fen İşleri Müdürlüğünden alınan İlçemiz İlyas Mahallesi Şehir İmar Planı 50K-Ib ve 50K-Ic paftalarında, 3194 sayılı İmar Kanununa göre yapılmış olan 18. madde uygulaması sonucunda oluşan Parselasyon hatları ile mer’ i İmar Planı İmar hatları arasındaki uyumsuzlukların giderilmesi için 560- 561- 562- 563- 564- 565 ve 566 numaralı adaların içinde bulunduğu alanda parselasyona uygun olarak Plan değişikliği talebinin, ileride olası bir yanlışlıklara sebep olunmaması için konunun İmar komisyonunca tekrar incelenmek üzere havale  edilmesine ve İmar Komisyonu raporu doğrultusunda Fen İşleri Müdürlüğünce hazırlanacak tadilatın meclisimizin gelecek toplantısında müzakere edilmesine dair başkanlık teklifinin aynen kabulüne oybirliği ile.

8-) Gündem harici Fen İşleri Müdürlüğünden alınan İlçemiz İlyas Mahallesi İğrekler mevkiinde tapunun 341  ada 15 parsel Nazım ve Uygulama planı dışında kaldığından bahse konu parselin mevcut duruma uygun olarak Şehir İmar Planına dahil edilmesi ve “tarımsal depo” olarak planlanması yönünde ilave Nazım ve Uygulama İmar planı talebinin, incelenmek üzere meclis imar komisyonuna havale edilmesine İlgili kamu kurum ve kuruluşların uygun görüşleri ve Plan yapımına ait esaslara dair yönetmelik gereği hazırlanacak jeolojik- jeoteknik raporlar doğrultusunda düzenlenecek İlave İmar Planının onaylanmak üzere Belediye meclisine sunulmasına dair başkanlık teklifinin  aynen kabulüne oybirliği ile.

9-) Gündem harici Fen İşleri Müdürlüğünden alınan İlçemiz İlyas Mahallesi imar planı 51K-IIIa , 51K-IIId ve 51K-IVd paftalarında tapunun 255 ada, 13-14-25-26-32 ve 50 numaralarında kayıtlı taşınmazlar Şehir İmar Planında bir kısmı konut, bir kısmı ticaret, bir kısmı 4 kat, bir kısmıda 3 kat olarak Planlanmıştır. Parsellerin tamamının konut+ ticaret alanına ve yine 3 kat olan kısmınında 4 kata çıkartılmasına dair tadilat teklifinin incelenmek üzere meclis imar komisyonuna havale edilmesine incelenmesini müteakip meclisimizin gelecek toplantısında müzakere edilmesine dair başkanlık teklifinin aynen kabulüne oybirliği ile.

“Meclis başkanının sözlü teklifi üzerine Belediyemizde Tam Zamanlı sözleşmeli Çevre Mühendisi çalıştırılmasına dair Başkanlık talebinin tekrar görüşülmek üzere toplantıya 16:10 itibarı ile 15 dakika ara verilmiştir.

07.02. 2013  II Birleşim - II Toplantı saat : 16: 30

Belediyemizce su ve kanalizasyon alt yapı çalışmaları ile, Arıtma testisinin yapımına başlanacak olması, evsel katı atık yönetimi, hava kirliliği- gürültü kirliliği, doğal ortamlarının korunması konularında çalışmalar yapmak üzere Belediyemizde Çevre Mühendisinin çalıştırılmasının önemi meclis başkanlığınca anlatılmış olup Belediyemizde Çevre mühendisinin çalıştırılması meclis umumi heyetince de uygun görülmüştür

10-) Çevre Hizmetleri görevlerini yürütmek üzere 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 3. fıkrası gereği Çevre Mühendisi Taner Taşdelen’ in 11.02.2013 -31.12.2013 tarihleri arasında tam zamanlı sözleşmeli personel olarak çalıştırılmasına ve kendisine aylık net 1.100 TL maaş üzerinden sözleşme yapılmasına, Ek ödeme oranında % 130 olarak belirlenmesinin aynen kabulüne oybirliği ile.

11-) Belediye Meclisinin Mart ayında yapacağı toplantı gününün 07 Mart 2013 Perşembe günü saat 15:00 olarak belirlenmesinin aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.”

Anahtar Kelimeler: hayrabolu belediye meclisi, hayrabolu haberleri, hayranolu belediye meclisi kararları, tekirdağ, tekirdağ haberleri, hayrabolu belediye başkanı hasan irtem
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur