TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Köprülü Bakan gelmeden TOKİ’yi sordu
 

Köprülü Bakan gelmeden TOKİ’yi sordu

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin tarafından yanıtlanmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

13 Şubat 2013 Çarşamba 20:37
Yazdır

 

Köprülü soru önergesinde yakında Tekirdağ’a TOKİ evlerinin açılışını yapmaya gelecek olan , Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yaşanan sorunları sorarken şunları söyledi:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in, Tekirdağ ilimize bazı açılış ve incelemeler için geleceği belirtilmektedir. Aile ve toplum refahını artırmak, sosyal politikalar üretmek ve uygulamakla yükümlü Bakanlığın bölgemize ziyarette bulunması sevindirici bir haberdir. Bahsi geçen ziyaret çerçevesinde Sayın Bakan’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı kurumları ziyaret edeceği ve TOKİ konutlarının anahtar teslim törenine katılacağı belirtilmektedir.

Daha önce vatandaş ve TOKİ arasında yaşanan sıkıntılar basına ve kamuoyuna sıkça yansımıştır. Şöyle ki; TOKİ tarafından dar gelirli vatandaşlar için yapılan bu evler; hükümet temsilcileri tarafından şaşalı anahtar teslim törenleriyle, bitirilmeden, eksikleriyle  sahiplerine verilmiştir. Bittiği söylenen ve anahtarları teslim edilen yüzlerce ev; elektriği, suyu olmadan, alt yapı sorunları çözülmeden vatandaşlara verilmiş, yine teslim edilen evlerin çoğunda kısa sürede hasar, göcük, gibi sorunlar çıkmıştır. Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde vatandaşların bu konudaki mağduriyetine en güzel ıspatta TOKİ aleyhine açılan binlerce davadır.

Sorunlar bunlarla da bitmiyor. Dişinden tırnağından artırarak devlet güvencesinde ev sahibi olduğunu düşünen vatandaşlar; TOKİ’nin sözleşmede belirttiği taahhütlere de uymadıklarından yakınıyor. Maddi durumları kısıtlı olan, borçlanarak ev sahibi olmaya çalışan vatandaşlar şimdi mahkemelerde hakkını aramaktadırlar. Benzer durumların bir örneği de Tekirdağ ilimizde yaşanmaktadır. Tüm bu nedenlerle Sayın Bakan’ın anahtar teslim törenini gerçekleştirmeden önce bu sorunları dikkate almasını bekliyoruz.

Bu bağlamda;

  1. Tekirdağ ilimize yapacağınız ziyaret kapsamında TOKİ konutlarının anahtar teslim törenine katılacağınız belirtilmektedir. Türkiye’nin birçok ilinde dar gelirli vatandaşlarımız dişinden tırnağından artırıp ev sahibi olmak isterken, TOKİ tarafından mağdur edilmeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Tekirdağ’da anahtar teslimi yapacağınız evlerin de benzer sorunları taşıyıp taşımadığını araştırıp, incelediniz mi?
  2. Tekirdağ ilimizde engelli vatandaşların işe alımlarında ve genel olarak yaşadıkları sorunlara ilişkin incelemelerde ve tespitlerde bulunup bir çözüm bulacak mısınız?
  3. Kadına yönelik şiddet oranlarının son dönemde arttığını göz önüne alarak Tekirdağ’da mağdur olan kadınlarımızın yaşadıkları sorunlara ilişkin bir projeniz olacak mı? Tekirdağ’da şiddet gören kadınlara yönelik istatistiki veriler var mıdır?
  4. Tekirdağ ilinde şiddet gördüğü için kaç kadın Bakanlığınıza müracaat etmiştir? Bu kapsamda kaç kadına koruma tahsis edilmiştir?
Anahtar Kelimeler: tekirdağ, tekirdağ haberleri, tekirdağ siyaset haberleri, tekirdağ chp haberleri, chp tekirdağ milletvekili emre köprülü, emre köprülü toki soru önergesi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur