TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Köprülü bakana sordu: “Tekirdağ depreme hazır mı?”
 

Köprülü bakana sordu: “Tekirdağ depreme hazır mı?”

CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, geçtiğimiz günlerde Gökçeada’da yaşanan 6.5 şiddetindeki depremin ardından uzmanların Tekirdağ’da deprem beklendiği yönündeki açıklamaları üzerine İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya depreme karşı yapılan hazırlıkları sordu.

28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:36
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü,  İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından cevaplandırılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne soru önergesi sundu.

Vekil Köprülü soru önergesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem ve Tekirdağ’da olabilecek depreme karşı hazırlıkları bakana sorarken şunları söyledi:

“Merkez üssü Ege Denizi olan 6,5 büyüklüğündeki deprem sonrası uzmanlar tarafından yapılan “büyük deprem” uyarısı gelecekte yaşanması muhtemel felaketleri de gündeme getirmiştir.

Yaşamış olduğumuz ve bölgemizde de etkisi yüksek olan 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından; deprem uzmanlarının sıradaki ilin Tekirdağ olduğu yönünde ki açıklamaları bölgemizin ve Türkiye’nin bu büyük depreme hazır olup olmadığı sorularını akıllara getirmiştir.

Tekirdağ ve ilçelerinde de şiddetli hissedilen depremin hemen ardından Çorlu’da bir tarlada meydana gelen görüntü ise şaşkınlık yaratmıştır. 24 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen deprem sonrası bir tarlada “yanıcı gaz” görüldüğü belirtilmiştir.

Binlerce insanımızı kaybettiğimiz depremler sonrası hala kalıcı tedbirlerin alınmamış olması deprem faktörünün toplumsal bir yara olarak önümüzde durduğunu göstermektedir. Son olarak Ege Denizi’nde yaşanan deprem, olası büyük afete karşı kamuoyunda endişelere sebep olmuştur.

“Mevcut alt yapı yetersizliği, binaların sağlam olup olmadığı, denetim eksiklikleri ve vatandaşların bilinçlenmesi” gibi ana başlıklar konusunda Türkiye’de hiçbir adım atılmadığına dikkat çeken uzmanlar her fırsatta uyarılarını yapmaktayken yetkililer tarafından gereken önlemlerin alınmadığı da ortadadır. Depremlerden sonra müdahale yerine, depremden önce yapılması gerekenlerin bir an evvel tespit edilmesi ve özellikle Tekirdağ ili için uyarıda bulunan uzmanların önerileri dikkate alınarak; afet öncesi kriz yönetimi, afet öncesi hazırlıkların yapılması gerekmektedir.

Bu bağlamda;

1-24 Mayıs 2014 tarihinde Ege Denizi’nde meydana gelen 6.5 şiddetindeki depremin ardından “Tekirdağ” ili üzerine ciddi uyarılar yapan deprem uzmanlarının açıklamaları çerçevesinde beklenen büyük depreme karşı alınan tedbirler, önlemler nelerdir?

2-Tekirdağ ve ilçelerinde şiddetli hissedilen deprem sonrası bazı tarım alanlarında “yanıcı gazlar” tespit edildiği ve vatandaşlar tarafından paniğe yol açtığı ifade edilirken; olası büyük depremde en fazla etkilenecek il olan Tekirdağ’da afet öncesi hazırlıklar var mıdır? İlimizde yürütülen çalışmalar nelerdir?

3-Resmi raporlara göre; Türkiye’de son 20 yıl içinde depremler sebebiyle hayatını kaybeden, yaralanan, evsiz kalanların sayısı kaçtır?”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: tekirdağ deprem, tekirdağ depreme hazır mı, tekirdağda deprem, tekirdağ deprem hazırlıkları, chp tekirdağ, emre köprülü deprem
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur