TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Malkara Belediyesi nisan ayı meclis toplantısını yaptı
 

Malkara Belediyesi nisan ayı meclis toplantısını yaptı

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Nisan ayı gündemini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Başkanlığında toplandı.

13 Nisan 2014 Pazar 14:39
Yazdır

Malkara Belediye Meclisi 5393 Sayılı Yasanın 20. Maddesine göre Nisan ayı gündemini görüşmek üzere Belediye binasındaki Meclis Odasında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Başkanlığında toplandı.

Nisan ayı Olağan Meclis Toplantısına; Atatürk Anıtına Çelenk Sunulduktan sonra, Başkanı Ulaş Yurdakul'un açılış konuşması, yoklama, saygı duruşu ve meclis gündem maddelerinin okunması ile başlandı.

Gündem maddeleri ile ilgili Malkara Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

“Gündemin 2. maddesinde yer alan Belediye Meclis Kâtiplerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapılırken oylama sonucunda Belediye Meclis Kâtipliğine Ali İhsan Uslu ile Nuran Başkütük asil, Afşin Turan ile Hikmet Altuğ yedek olarak seçildiler.

Gündemin 3. maddesinde yer alan Belediye Meclis Başkan Vekillerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda 1. Başkan Vekili Bahaettin CÖMERT ve 2. Başkan Vekili Celal YILMAZ olarak belirlendi.

Gündemin 4. maddesinde yer alan 4081 Sayılı Kanun gereğince Çiftçi Mallarını Koruma Azalığı Asil ve Yedek Üyeleri seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Mallarını Koruma Azalığına Ömer DEDE, Özgür GÜNER, Hasan ÖZGÜR, Abdullah DIRAMA, Sezai ÖRS asil, Hakan ARIKAN, Şahip ERDEMİR, Sali Mehmet ALÇAY, Adem BAYKAL ve Ramis ÖZMEN yedek olarak seçildiler.

Gündemin 5. maddesinde yer alan 4081 Sayılı Kanun gereğince Çiftçi Malları Murakabe Heyeti Asil ve Yedek Üyeleri seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Çiftçi Malları Murakabe Heyetine Saim ÖZDEN, Süleyman YAVUZ, Ali YAVUZ, Recep BAŞARAN, Bilgin KUZU asil, Cemal BİRİNCİ, Ercan SEZGİN, İbrahim SERDAR, Şerif KILINÇ ve Hayri YILDIRIM yedek olarak seçildiler.

Gündemin 6. maddesinde yer alan Belediye Encümen Üyelerinin seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Encümen Üyeliğine asil olarak Cem ÖZKAN ve VOLKAN SOĞANCILAR seçildiler.

Gündemin 7. maddesinde yer alan Belediye Bütçe Komisyonunun seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye Bütçe Komisyonuna Hikmet ALTUĞ, Nuri DİNÇER, Nuran BAŞKÜTÜK, Ahmet BEDEL ve Mutlu GÜRER seçildiler.

Gündemin 8. maddesinde yer alan Belediye İmar Komisyonunun seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Belediye İmar Komisyonuna Hüseyin Vasfi GÜNER, Hüseyin SİMEN, Ersan TEPE, Mesut ŞAHİN ve Orkun Ekrem YILMAZ seçildiler.

Gündemin 9. maddesinde yer alan Marmara Belediyeler Birliği'ne üye seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Marmara Belediyeler Birliği üyeliğine Recai ÖRS asil, Cem ÖZKAN ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 10. maddesinde yer alan Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent'e üye seçimi kapalı zarf usulü ile yapıldı. Yapılan oylama sonucunda Doğu - Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent üyeliğine Afşin TURAN ile Hikmet ALTUĞ asil, Volkan SOĞANCILAR ise yedek olarak seçildiler.

Gündemin 11. maddesinde yer alan Belediyemiz 2013 Yılı Faaliyet Raporu görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 12. maddesinde yer alan Belediyemiz Denetim Komisyonu Raporu görüşülerek meclise bilgi verildi.

Gündem dışının 1. maddesinde yer alan Belediye Başkanımızın Toplu Sözleşme hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

Gündem dışının 2. maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün yetki hakkındaki yazısı görüşülerek alım satım işleri yetkilisi Ali İhsan USLU olarak belirlendi.

Gündem dışının 3. maddesinde yer alan Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 2014 Mali Yılı Bütçesinin Revize Edilmesi hakkındaki yazısı görüşülerek Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verildi.

Gündem dışının 4. maddesinde yer alan Zabıta Müdürlüğü'nün Araç Devir hakkındaki yazısı görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

Gündem dışının 5. maddesinde yer alan Fethi ÖZVER'in Benzinlik İntifa Hakkı ve Kira Sözleşmesi hakkındaki dilekçesi görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi.”

Meclis toplantısı sonunda Başkan Ulaş YURDAKUL ile birlikte Hüseyin Vasfi GÜNER, Cem ÖZKAN, Orkun Ekrem YILMAZ, Volkan SOĞANCILAR ve Şinasi KOLTUK'un Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak da görev yapacağı belirtildi.

Meclis Toplantısının gündem dışı 3. maddesinde yer alan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 2014 Mali Yılı Bütçesinin Revize Edilmesi hakkındaki yazısı Bütçe Komisyonunda değerlendirildikten sonra 24 Nisan 2014 Perşembe günü saat 16.00'da Nisan ayı Meclisinin 2. Bileşeninde görüşülmesine oy birliğiyle karar verilmesiyle toplantı sona erdi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: malkara belediyesi, malkara belediye meclisi, malkara haberleri, malkara belediye meclisi nisan 2014, malkara belediye başkanı,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur