TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Öğrencilerden muhteşem defile
 

Öğrencilerden muhteşem defile

Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri kendi ürettikleri kıyafetler ile düzenledikleri defilede göz doldurdu.

4 Haziran 2014 Çarşamba 15:16
Yazdır

Tekirdağ Süleymanpaşa Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi tarafından “Annemin çeyiz sandığı” adı altında defile düzenlendi.

Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen defileye Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, ,  Süleymanpaşa Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Mutlu, şube müdürleri,  Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmenleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Miniklerin kıyafet tanıtımı ile başlayan defile büyük alkış alırken minikler sempatik hareketleri ile gönülleri fethetti. Miniklerin ardından Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri kendi tasarladıkları kıyafetler ile boy gösterdi.

Defile sonunda Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Suat Durmaz bir konuşma yaparken, “Memleketimizin gündeminden hiç düşmeyen bir sorundur işsizlik ve istihdam sorunu. Hatta gelişmişlik düzeyine bakılmaksızın tüm ülkelerin temel sorunudur. Biz Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi olarak biliyoruz ki sorun işsizlik değil mesleksizliktir. Bu nedenle bizler, Üniversite mezunu işsizler ordusu yetiştirmek yerine, mesleki ortaöğretim kurumundan mezun olacak gençlerimize eskilerin tabiriyle; Kollarına Altın Bir Meslek Bileziği Takmak çabasındayız.” dedi.

Konuşmasına devam eden Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürü Suat Durmaz, “Okulumuz bünyesinde çeşitli meslek gruplarını barındıran ve bu alanlarda eğitim veren bir kurumdur.. Öğrencilerimizi teknoloji ve estetik gibi alanlardan yararlanan, yapısı itibariyle yeni gelişmelere açık, esnek ve duyarlı ve hepsinden de önemlisi düşünen ve üreten bireyler olarak yetiştirme çabasındayız. Bunu yaparken de öğrencilerimizi kendilerinin bile farkında olmadığı gizli yetenek hazineleriyle tanıştırmaktayız. Okulumuz içinde mesleki eğitim alanında yapılandırmaya çalıştığımız model. Gerek okul içi bölümler arası, gerekse okulumuz ile özel sektör ve kamu sektörü arasında bulunan gizli duvarları kaldırmak üzerine kurulmuştur. Yani bütün bu birimlerin ve kurumların birbirleriyle karşılıklı etkileşim ve alışveriş içinde olduğu bir eğitim modeli amaçlamaktayız. Bu anlamda kendimizi tanıtabileceğimiz, üretiyoruz, işte biz de varız diyebileceğimiz en önemli aracımız sizlere sunduğumuz ürünlerimiz ve döner sermaye çalışmalarımız. Bu bağlamda öğrencilerimiz uygulamalı eğitimlerini döner sermaye aracılığıyla alınan siparişler üzerinde fiilen yapabilmekte, ayrıca öğrencilerimize yaptıkları bu çalışmalardan dolayı ücret ödenmektedir. Sonuçta hem öğrencilerimiz mesleki yönden gelişmekte, hem de üretmenin ve alın terinin karşılığını almanın hazzını yaşamaktadır. Ayrıca acil ihtiyacımız olan ve diğer kaynaklardan sağlanamayan makine, cihaz , teçhizat ve temrindik malzeme bu yoldan temin edilebilmektedir. Bu bağlamda öğrencilerimizin ürettiği el emeği ürünleri ilgiyle izleyeceğinize inanıyorum. BU defileye çok emek veren öğrencilerim adına katıldığınız için teşekkür ediyor ve hepinize iyi seyirler diliyorum.” diye konuştu.

Defile sonunda Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından emeği geçen öğretmenlere çiçek verilirken toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: tekirdağ defile, zübeyde hanım defile, zübeyde hanım kız melek lisesi defile, tekirdağ zübeyde hanım lisesi, annemin çeyiz sandığı defilesi,
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur