TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“TEKİRDAĞ DEPREMİNİN ZAMANI…”
 

“TEKİRDAĞ DEPREMİNİN ZAMANI…”

Saros Körfezi’ndeki deprem riskinin Tekirdağ’a kaydığı yönündeki açıklamasıyla dikkat çeken Prof. Dr. Doğan Perinçek Tekirdağ’da yayılan “Belediye anons yaptı deprem olacak” şeklindeki söylenti üzerine Tekirdağ Canlı Haber’e özel açıklamalarda bulundu!

29 Mayıs 2014 Perşembe 12:26
Yazdır

Geçtiğimiz günlerde Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5 şiddetindeki depremin ardından açıklamalarda bulunan ve Saros Körfezi’nde deprem riskinin azaldığına olası büyük bir depremin Tekirdağ sınırları içerisinde olacağına dikkat çeken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Perinçek, Tekirdağ’ın en güncel gerçek haber sitesi www.tekirdagcanlihaber.com ‘a özel açıklamalarda bulundu.

“MARMARA VE YA ŞARKÖY’DE DEPREM OLACAK AMA ZAMANI KİMSE BİLEMEZ”

Öncelikle Tekirdağ başta olmak üzere birçok çevre il ve ilçede “Belediye deprem olacak eve girmeyin anonsu yaptı” şeklindeki söylentilere dikkat çeken Prof. Dr. Doğan Perinçek; “Bu dedikodulara kulak asmayın. Aslı yok. Benzer dedikodular burada, Çanakkale’de de çıkarılıyor. Önümüzdeki depremin ne zaman nerede olacağı konusunda hiç bir kimse öngörüde bulunamaz. Tarih ve saat veremez. Evet biz yerbilimciler Marmara ya da Şarköy’de deprem olacağını elimizdeki sınırlı verilere göre söylüyoruz. Ama hiç birimiz zamanı konusunda kesin konuşmuyoruz, konuşamayızda. İnsanlarımızın psikolojisi ile oynayan kafa bulan bu dedikoduculara ne demek lazım bilemiyorum.” dedi.

“DEPREMİN NE ZAMAN OLACAĞINI KONUŞMAK YERİNE ÖNLEM ALMALIYIZ”

Yerbilimci olarak gerekli araştırma ve incelemeleri yaptıklarını ancak vatandaşların her zaman deprem olacakmış gibi hazırlıklı olması gerektiğini belirten Perinçek; “Örneğin Şarköy dolayında bir deprem bekliyoruz. Fakat bazılarımıza göre bu bölgede 100 yılda bir büyük deprem olacak; bazılarına göre ise 300 yılda bir. Gördüğünüz gibi büyük bir zaman dilimi farkı var. Bence biz depremin ne zaman olacağını konuşmak yerine her yıl olacakmışız gibi tedbir almalıyız. Biz derken hem devletimizin yetkin kimseleri hem de halkımız. Hepimize bu konuda görev düşüyor. Maalesef hepimiz görevimizi aksatıyoruz ve akıllanmıyoruz. Neden medeni ülkelerde deprem sırasında çok az mal ve insan kaybı olduğu halde bizde daha geçen sene yüzlerce vatandaşımız öldü? Suç depremde değil bizde!” diye konuştu.

“GÖKÇEADA DEPREMİNİN ARTÇILARI DEVAM EDECEK 5 ŞİDDETİNİN ÜZERİNDE ARTÇILAR YAŞAYABİLİRİZ”

www.tekirdagcanlihaber.com ‘a özel açıklamalarına devam eden Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Perinçek, 6.5 şiddetindeki depreme de değinirken; “Saros - Gökçeada depreminin artçı şokları devam edecek. Bu gün artçıların sayıları biraz arttı. Biz 4-5 arasında hatta 5 ten yukarı büyüklükte artçı yaşayabiliriz. Ama hiç bir artçı Cumartesi yaşadığımız deprem büyüklüğünde olamaz.” İfadelerini kullandı.

“SÖYLENTİLERE KULAK ASMAYIN DEPREME HAZIRLANIN”

Son olarak Tekirdağ halkına seslenen Prof. Dr. Doğan Perinçek, “Ben depremi ve artçıları yakından takip ediyorum. Eğer belirgin bir anormallik görürsem hemen yetkilileri uyarırım. Yetkililerde gerekli açıklama ve uyarıları sizlere yaparlar. Ancak kulaktan dolma kesin bir kaynağı olmayan söylentilere lütfen kulak asmayın. Bu söylentiler yerine her an deprem olacakmış gibi kendinizi ve yaşam alanlarınız hazırlayın.” Açıklamasında bulundu.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/ Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: tekirdağ deprem, tekirdağda deprem olacakmı, tekirdağ deprem açıklaması, doğan perinçek tekirdağ, tekirdağ depremi ne zaman, tekirdağ depreminin tarihi
Haber Yorumları
Yorum Ekle
tamam kızma be olum aynen katılıyorum prof abime
cumhur - 2014-05-30 12:05:14
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur