TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“Tekirdağ Ekonomisine Değer Katanlar” ödüllerini aldı
 

“Tekirdağ Ekonomisine Değer Katanlar” ödüllerini aldı

TOBB himayesinde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Tekirdağ Ekonomisine Değer Katanlar” ödül töreni oldukça yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

18 Şubat 2013 Pazartesi 22:19
Yazdır

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin himayesinde, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ile Tekirdağ Ticaret Borsası’nın düzenlediği “Tekirdağ Ekonomisine Değer Katanlar” ödül töreni; Vali Ali Yerlikaya, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,Tekirdağ Milletvekilleri Özlem Yemişçi, Ziyaeddin Akbulut ve Bülent Belen ile Belediye Başkanı Op. Dr. Âdem Dalgıç, NKÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, sanayi odaları başkanları, sanayiciler ile STK başkan ve temsilcilerinin katılımı ile Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı.

OSMAN ŞİMŞEK’E ANLAMLI ÖDÜL

Törende; Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı ile Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi birer konuşma yaptıktan sonra konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Tekirdağ’a her gelişinde kendisinin ayrı bir heyecan duyduğunu ifade ederek, 2006 yılında kurulan Namık Kemal Üniversitesi'nin Tekirdağ’ın güçlenmesinde ve markalaşmasında önemine vurgu yaptı ve, TOBB olarak Vatan ve Hürriyet Şairi Namık Kemal'in ilk tiyatro eseri olan kendi el yazması; Celaleddin Harzemşah'ı satın aldıklarını ifade ederek, bu eseri, eserin isminin verildiği üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek'e teslim etti.

252 MİLYAR DOLARLIK İHRACAT


Odalar ve Borsalar Birliği olarak ülke ekonomisine katkılarını anlatan Hisarcıklıoğlu, 2012 yılında gerçekleşen 152 milyar dolarlık ihracatın önemine vurgu yaptı.Rifat Hisarcıklıoğlu, ülke ekonomisinin her geçen gün daha da iyiye ve ileriye gittiğini ifade ederek, bugün burada gördükleri tablonun da bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.

TEKİRDAĞ’A OKUL MÜJDESİ
Tekirdağ’ın ticaret ve sanayi için birçok unsuru da bir arada taşıdığını ifade eden Hisarcıklıoğlu; kara,deniz, hava, demiryolu ulaşımı olan Tekirdağ'da, 2013 yılında yapımı tamamlandığında, Türkiye'nin 1. Avrupa'nın da 3. büyük konteynır limanının da burada olacağı öngörüldüğünde, şehrin öneminin bir kat daha artacağını ifade etti.Türk Ticaret Kanununda yapılan değişikliklerden de bahseden Hisarcıklıoğlu, konuşmasının sonunda, TOBB olarak 81 ile 81 okul kazandırmak için çalıştıklarını, bu okullardan bir tanesinin de Tekirdağ’da olacağının müjdesini verdi.

“ÜRETEN VE ÇALIŞANLAR GÖZBEBEĞİMİZDİR”
Törende konuşan Vali Ali Yerlikaya da,  TOBB Yönetim Kurulu Başkanı'nı, Tekirdağ’da misafir ediyor olmaktan oldukça mutlu olduklarını ifade etti ve başkan ile beraberindeki sanayicilere hoşgeldin dileklerini ileterek, ödül almak için gelen, iki günü eşit olmadan çalışan sanayicilere de hayırlı, helal ve bol kazançlar" diledi. Vali Yerlikaya, TOBB’un 81 ile 81 okul yaptırma projesinin oldukça memnun edici bir durum olduğunu ifade ederek, Tekirdağ olarak alınan bu kararla yapılacak okuldan istifade etmeyi bekliyoruz dedi.

Sanayicilerin ve ticaret erbaplarının şehir için göz bebeği olduğunu ifade eden Vali Yerlikaya; "Üreten, çalışan, gerçekten bu ülkeye katma değer katan herkes bizim göz bebeğimizdir” dedi. "2023 yılı için konulan 500 milyar dolar ihracat ve dünyada ilk 10 ekonomi arasında olma hedefinin de, belirtilen tarihlerden önce gerçekleşmesi temennisinde bulunan Vali Ali Yerlikaya, "Biz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edersek ve 1071 ruhu içinde bulunursak, bu doğrultuda istenilen noktaya geleceğiz” diye konuştu.

“ERGENE 5 YILDA TEMİZLENECEK”
6 Mayıs 2011 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile başlatılan “Ergene Havzası Koruma Eylem Planı”ndan da bahseden Vali Ali Yerlikaya “ 1 ASB 11 OSB ve 1371 sanayici ile gerekli çalışmaları yaptıklarını, 5 yıllık süre içerisinde Ergene’nin yapılan çalışmalar  ile temizleneceğini ve gelecek nesillere tertemiz bir Ergene'nin bırakılacağını ifade etti.Vali Yerlikaya, Büyükşehir olan Tekirdağ’ın bundan sonra azalan belediye sayısına rağmen artan bir gelir ile, artık kendi planlarını kendisi yapabilen bir şehir haline geleceğini de ifade etti.

Sanayicilerin finans merkezini seçmede  serbest olduklarını, yalnız vergi dağılımında mekan bazında hakkaniyetli bir dağılım içerisinde olmalarına vurgu yapan Vali Ali Yerlikaya, Tekirdağ'da artan nüfusun pozitif göçle de desteklendiğini ifade ederek "Muhacir Sanayici" durumunun yerli sanayiciler ile de desteklenmesini istedi.

TEKİRDAĞ’A DEĞER KATANLARA ÖDÜL
Vali Ali Yerlikaya, son olarak ülke genelinde 13. Sanayi Odası'nı Tekirdağ'da kurmak için şartları oluşturduklarını bunu da en kısa sürede gerçekleştireceklerini ifade ederek, konuşmasını tamamladı.
Tören;Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası'nın 2012 yılı vergilendirme dönemi; yıllık gelir vergisi rekortmenleri, vergilendirme dönemi kurumlar vergisi rekortmenleri ve 2012 ihracat rekortmenleri ile; Tekirdağ Ticaret Borsası’nın 2012 yılında Tarıma Dayalı Sanayi Kollarında faaliyette bulunarak en fazla tescilde bulunan, firmalara ve hizmet sektöründe faaliyette bulunan firmalar ile, tarımsal ürün ihracatı gerçekleştiren firmalara, ödüllerin verilmesi ve devamında düzenlenen  “Akreditasyon Belgesi Ödül Töreni" ile sona erdi. Bu belge için de Hisarcıklıoğlu ”Belgenin, Tekirdağ Ticaret Borsası’nın artık 5 yıldızlı bir oda olduğunun kanıtı olduğunu” söyledi.

Anahtar Kelimeler: tekirdağ ekonomisine değer katanlar, tekirdağ, tekirdağa değer katanlar, tekirdağ haberleri, tekirdağ ticaret ve sanayi odası, tekirdağ ticaret borsası
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur