TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Tekirdağ protokolü koruyucu aileler ile buluştu
 

Tekirdağ protokolü koruyucu aileler ile buluştu

Tekirdağ’ın üst düzey yöneticileri, Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürlüğü’nün organizasyonun koruyu aileler ile kahvaltıda bir araya geldi.

8 Haziran 2014 Pazar 11:55
Yazdır

Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda koruyucu aileler ile Tekirdağ protokolü kahvaltıda bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz tarafından Molina Cefe’de düzenlenen kahvaltıyla Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya ve eşi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve eşi, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Osman şimşek ve eşi, Tekirdağ Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu ve eşi, Süleymanpaşa Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu ve eşi,  Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay ve eşi, Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan ve eşi, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve eşi,  koruyucu aileler, çocuklar ve basın mensupları katıldı.

Hep birlikte edilen kahvaltının ardından Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, bir konuşma yaparken Vali Yerlikaya konuşmasında  şunları söyledi:

“Aile ve Sosyal Politikalar Tekirdağ İl Müdürü Hasan Yılmaz, düzenlediği bu güzel organizasyonla kahvaltı vasıtasıyla sileri ve bizleri bir araya getirdi. Bu vesileyle öncelikle davet sahibine teşekkür ediyorum.  Türkiye genelinde 81 vilayette bu sistem başarı ile devam ediyor. Bizim sevgi evlerimizdeki yavrularımız 77 milyon insan üzerindeki sorumluluğu siz kıymetli koruyucu aileler aldınız. Onlara anne ve baba oldunuz. Doğumla olan anne ve babalık ne kadar üstünse bilinki ondan 10 kat daha üstün anne ve babalık yapıyorsunuz. Çünkü bu yavrular 77 milyonun sıcaklığını sağlamış olduğu sevgi evlerinde anne ve babanın sevgisini tam olarak hissedemezken sizler onlara sahip çıktınız.

Bu sistemi millet adına devlet kurumu işletirken devlet kurumu hukuki altyapıyı hazırlayıp gelin aile olalım çağrısı yaptı. Bunun gönülden ifadeleri bu. Bu sistemde hamdolsun oturdu. Türkiye’de en başarılı olan vilayetlerden biri de hamdolsun bizim şehrimiz. O yüzden 30 tane koruyu ailelerimiz ile iftihar ediyoruz. Tüm samimiyetim ve kalbimle söylüyorum ki 32 yavrumuzun gözlerindeki mutluluk ile geleceğe güvenle bakması, bir hayallerinin olması ile biz iftihar ediyoruz. Sizlerle gurur duyuyoruz ve Allah razı olsun diyoruz. Bundan sonrası için sevgi evlerimize kabul etmek durumunda olduğumuz o yavrularımızın da sizler gibi kıymetli koruyu aileler ile mutlu bir yuvaları olacağını öngörüyorum. O yüzden sizleri bu evlatlarımızla birlikte mutlu, huzurlu bir gelecek diliyorum. Onlardan gelecek torunlarınızla beraber büyük büyük mutlu günler görmenizi temenni ediyorum.”

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya’nın koruyu ailelere yönelik yaptığı sıcak konuşmanın ardından sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimiyle kahvaltı buluşması sona erdi.

Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; Türkiye genelinde 2 bin 968 koruyucu aile, 3 bin 592 korunmaya muhtaç çocuk, Tekirdağ genelinde ise 30 koruyucu aile ve 32 korunan çocuk olduğu öğrenildi.

KORUYUCU AİLE NEDİR?

Çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları bir süre için sağlamayan çocuklarımızın kendi aile ortamlarında eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu kısa veya uzun süreli olarak ücretli veya gönüllü statüde devlet denetiminde paylaşan toplumsal sorumluluğu gösterebilen uygun aile ya da kişilerdir.

Hoşgörülü, sabırlı, esneklik gösterebilen, güvenli ve şefkatli bir ortam sağlayabilen, sevgisi ile bir çocuğun hayatında fark yaratmak isteyen ve mevzuatta belirtilen şartları taşıyan, kurumla işbirliği içinde çocuk yararına hizmet vermeye kendini hazır hisseden herkes koruyucu aile olabilir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının amacı çocukların her türlü ihmal ve istismardan korunarak sağlıklı gelişimini temin etmek görevi kapsamında Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün gerekli önleyici ve telafi edici mekanizmaları da içeren işleyişi yapılandırarak, Koruyucu Aile Hizmetlerini en iyi şekilde sunmak ve koordine etmektir.

Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün bu organizasyondaki amacı, koruyucu ailelerimiz ve çocuklarımızla beraber farkındalık yaratarak geleceğimize değerli bir katkıda bulunmaktır.

TEKİRDAĞ CANL HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: tekirdağ koruyucu aile, koruyucu aile tekirdağ, tekirdağ sevgi evleri, tekirdağ koruyucu aile olmak, koruyucu aile nedir, koruyucu aileler tekirdağ
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur