TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Tekirdağ’da Mustafa Balbay rüzgarı esti
 

Tekirdağ’da Mustafa Balbay rüzgarı esti

CHP İzmir Milletvekili Gazeteci Yazar Mustafa Balbay Tekirdağ’a gelerek bir dizi ziyarette bulunup Kültür çadırında düzenlenen konferansta vatandaşlara buluştu.

9 Haziran 2014 Pazartesi 16:29
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Gazeteci Yazar Mustafa Balbay, 50. Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali kapsamında Tekirdağ’a gelirken CHP Tekirdağ İl Başkanlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’nı ziyaret edip Kiraz Festivali Kültür Çadırı’nda vatandaşlarla buluştu.

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı ziyaretlerinin ardından CHP Milletvekili Mustafa Balbay CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık ve Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile birlikte  Kültür Çadırı’na gelirken konuşması öncesinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat tarafından kendisine plaket takdim edildi.

Başkan Eşkinat, “Size onu tanıtmama gerek yok. Bütün Türkiye Mustafa Balbay’ın kim olduğunu çok iyi biliyor” diyerek sözü Balbay’a bıraktı.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay konuşmasına Tekirdağ ile ilgili başlarken; “Ben kendimi kabul ederseniz sizlerin hemşerisi sayıyorum. Çünkü 5 yıl sizler beni ziyarete geldiniz. Burada güzel bir kent ortamında sizlerle söyleşmeye geldim. Kadını, erkeği, genci, yaşlısı, ak saçlı genci hepiniz bir aradasınız. Türkiye’de özlediğimiz bu, gerçek Türkiye budur.” dedi.

Konuşmasını Kiraz Festivali’nden dolayı Tekirdağlıları kutlayarak sürdüren Mustafa Balbay şunları söyledi:

“TEKİRDAĞ HERŞEYİ İLE ÖRNEK OLDU”

21. y.y. Türkiye’nin her türlü engeli aşıp yükselmesini isteyenler; Tekirdağ sonucu ile nefes aldılar.  Ben; Tekirdağlıları kutluyorum. Ben; Kiraz Festivalini ismen ve haberlerden biliyorum. Bu yıl 50. kutluyorsunuz. Yarım asrı devirmişsiniz. Bazen bakıyorsunuz daha birincisi kutlanırken Uluslar arası şu festivali yazıyor. Hele bir ikincisini yap, sonra bunu yaz. Bu tür etkinlikleri devam ettirmek zordur. Sizler; ellinciyi başarmışsınız. Bu yönüyle de, Namık Kemal’i ve diğer yaptıklarıyla, her şeyi ile örnek oldu.

“TARIM BAKANININ TARIMLA TEK İLGİSİ SOYADININ EKER OLMASIDIR”

Tekirdağ’ın coğrafyası ayrıca güzel. Hem doğası hem bereketli toprakları ile İstanbul’un balkonu olarak anılmalı; İstanbul’un arka bahçesi gibi anılmamalıdır. Tekirdağ’ın tarım toprağını, kirazını feda edenlere karşı diyeceğim var. Ankara’da tarım bakanı var. Tarımla tek ilgisi; soyadının Eker olmasıdır.  Bazıları toprağın, tarımın bereketini küçümsüyorlar. Yapılan uluslar arası çalışmada en stratejik ürünü araştırmışlar. Ortak birleştikleri nokta; Dünya’nın en stratejik ürünü Buğdaydır.

SİLİVRİ’DE YALNIZ BIRAKMAYAN TEKİRDAĞLILARA TEŞEKKÜR

Ben; Ankara’nın tüm karalarına rağmen umudumu yitirmediğimi, Cumhuriyetin 100. yılının felsefi olacağına inancımı yitirmediğimi belirtmek istiyorum. Sizlere ayrı bir teşekkürüm var. Beni Silivri’de yalnız bırakmadınız. Önemli olan insanın en kötü koşullarda bile kendisini yalnız hissetmemesidir. O nedenle bana; Tekirdağ, Çorlu, Malkara ve diğer yerlerden ziyarete gelen, mektup yazanlara teşekkür ediyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Gazeteci Yazar Mustafa Balbay, konuşmasının ardından vatandaşlardan gelen soruları içtenlikle cevaplandırırken konferans sonrasında Tekirdağ’dan ayrıldı.

Etkinliğe Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, CHP Tekirdağ İl Başkanı Recep Palabıyık, Tekirdağ Eczacılar Odası Başkanı Ufuk Bekir Ersöz,Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyeleri, CHP Tekirdağ İl ve Süleymanpaşa İlçe Örgüt Yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: mustafa balbay tekirdağ, tekirdağ mustafa balbay, mustafa balbay kiraz festivali, mustafa balbay tekirdağ kiraz, mustafa balbay konferans, mustafa balbay süleymanpaşa
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur