TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
“Tekirdağlılar Sağlık Bakanı tarafından kandırıldı”
 

“Tekirdağlılar Sağlık Bakanı tarafından kandırıldı”

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, AK Parti iktidarını Tekirdağlıları 400 yataklı hastane temelin atılması yalanıyla oyalamakla suçladı.

15 Eylül 2013 Pazar 14:22
Yazdır

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, Tekirdağ’da uzun zamandır yapılması planlanan 400 yataklı Devlet Hastanesi’nin temelinin dahi atılmayışı ve AK Parti iktidarı hakkında yazılı bir açıklama yayınladı.

“Tekirdağ Şehir Hastanesi Yılan Hikayesi’ne Döndü” başlığı ile yayınlanan açıklamada, Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, AK Parti iktidarı ve yerel yöneticilerini Tekirdağ halkını asılsız vaatlerle 11 yıldır oyalamakla suçlarken, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nunda Ramazan Bayramı sonrası 400 yataklı devlet hastanesinin temelinin atılacağı sözünü hatırlatarak hesap sordu.

MHP Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan, açıklamasında şunları söyledi:

“TEKİRDAĞ ŞEHİR HASTANESİ YILAN HİKAYESİ’NE DÖNDܔ

“2 Yıldır Tekirdağlılar 400 yataklı şehir hastanesi temeli atılıyor yalanları ile oyalanıyor. Devlet hastanesinin yetersiz olması ve dolayısıyla iyi ve kaliteli hizmet sunulamaması Tekirdağlıların hastane ihtiyacını günden güne arttırmaktadır. Sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması için fiziki mekanlarında önemi büyüktür. Bugünkü devlet hastanesi bu güne kadar yapılan eklemelerle adeta bir labirenti andırmaktadır. Dolayısıyla devlet hastanesine giden fiziki mekandan oluşan karmaşadan ve hizmetin kalitesizliğinden sağlam gidenler, hasta çıkar hale geldi. Yıllardır bu feryat başta yerel basında olmak üzere her fırsatta ilgililere ve yetkililere söylendi. 11 yıldır iktidarda olan AKP yönetiminin yerel temsilcileri oldu olacak gibi asılsız vaatlerle yıllardır halkımızı oyalamaktadır.

“TEKİRDAĞLILAR SAĞLIK BAKANI TARAFINDAN KANDIRILDI”

Son olarak bu guruba Sağlık bakanı da katıldı. Yerel bir internet sitesine özel açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 400 yataklı devlet hastanesinin temelinin ramazan bayramından sonra atılacağını söylemişti. Ramazan geçti, bayram geçti Sağlık Bakanının vaadi de boş çıktı. Tekirdağlılar şaşkın yerel yöneticilerinin vaatlerinin boş olduğunu biliyorlardı, fakat koskoca Sağlık Bakanının vaadi de fiyaskoydu. Tekirdağlılar bu defada Sağlık Bakanı tarafında kandırılmıştı.

“14 İLDE TEMEL ATILDI AKP ÖFKE DAHA DA ARTTI”

Öte yandan; Adana, Ankara Bilkent, Ankara Etlik, Elazığ, Gaziantep, İstanbul İkitelli, Kayseri, Mersin, Yozgat, İzmir Bayraklı, Konya, Manisa, Bursa, Kocaeli ve Isparta şehir hastaneleri temellerinin 11 eylülde atılması bardağı taşıran son damla oldu. Tekirdağ bu 14 il arasına girememişti.Şimdi AKP ye Öfke daha da arttı.

“ÖZÜR DİLEYİP YAPAMAYACAKLARSA SÖYLESİNLER”

Halkımız için sağlık olmazsa olmazdır. Tekirdağlılar için vazgeçilmez olan sadece kendi sağlığı değil aile sağlığı, toplum sağlığı, çevre sağlığı, doğanın sağlıklı olmasıdır. Ama öncelikle insan sağlığı üzerinde yapılan bu çeşit kandırmacaların bir son bulmasını, başta Sağlık Bakanı ve AKP nin yerel yöneticilerinin söz verdikleri halde yapamadıkları ve halkı kandırdıkları için Tekirdağlılardan özür dilemesini bekliyoruz. Yapamayacaklarsa bu konuyu da açıkça söylemelerini ve halkımızı boş yere beklentiye sokmamalarını istiyoruz.

“HALKIMIZ BÜYÜK BİR ŞEHİR HASTANESİNİ HAK ETMEKTEDİR”

Tekirdağlılar 11 yıl önceki MHP li Sağlık Bakanı ve Dr. Mehmet ORDUERİ yönetimindeki hastaneyi özlemektedir. Bugünden halkımıza taaddüdümüz olsun MHP iktidarında ilk işimiz Tekirdağ’a içinde çocuk, kadın doğum ve diğer bölümlerinde olacağı büyük bir şehir hastanesi kurmaktır. Halkımız bunu hak etmektedir. “

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: tekirdağ mhp, mhp tekirdağ, tekirdağ devlet hastanesi, tekirdağ siyaset haberleri, tekirdağ gazeteleri, tekirdağ gazete manşetleri
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur