TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Türk Bayrağının indirilmesi yürüyüşle protesto edildi
 

Türk Bayrağının indirilmesi yürüyüşle protesto edildi

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde teröristler tarafından indirilen Türk Bayrağı olayını protesto etmek üzere Tekirdağ’da yürüyüş düzenlendi.

18 Haziran 2014 Çarşamba 07:54
Yazdır

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde teröristler tarafından indirilen Türk Bayrağı olayını protesto etmek üzere Tekirdağ’da yürüyüş düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) , İşçi Partisi , Cumhuriyet Kadınları Derneği, Türkiye Gençlik Birliği ve Türkiye Liseliler Birliği Tekirdağ şubeleri tarafından düzenlenen yürüyüş Tekira AVM önünden başlarken Tuğlalı Park’a kadar sürdü.

Türk Bayrakları ile yürüyen vatanseverler, Tuğlalı Park’a gelindiğinde basın açıklaması yaparken yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Emperyalizme hiçbir vakit boyun eğmeyen,200 yıllık devrim mücadelemizin simgesi, ay-yıldızlı bayrağımıza fütursuzca bir saldırı düzenlendi. Emperyalizm savaşlarla yok edemediği bayrağımızı kirli oyunlarla hedef aldı. Dün TC’ye saldıranlar bugün bayrağımızı gönderden indirdiklerini sandılar. O bayrak hala gökyüzündedir çünkü o bayrak o direğe milletimizin kanı pahasına çekilmiştir ve hiçbir kuvvet o bayrağı yeryüzüne indiremeyecektir.

Türkiye Cumhuriyetine ve milletimize yapılan bu alçakça saldırı halkımızın sağduyusu ve bayrağa olan sevgisiyle aşılmıştır. Kürt halkı bölgede PKK’nın oyununa gelmemiştir Lice’deki cenazeye az sayıda grup katılmış halkımız PKK’nın savaş çığırtkanlığını mahkum etmiştir. Kurtuluş savaşında milletleşen halkımız yine tek yumruk bir şekilde emperyalizme karşı mücadele etmektedir.

Buradan AKP-PKK-ABD ortaklığında yürüyen bölünme açılımının bittiğini ilan ediyoruz. Kavramları ne kadar karıştırırsanız karıştırın bir savaşı barışmış gibi gösteremezsiniz. AKP-PKK-ABD ortaklığında yürüyen sözde barış açılımı bunla karşı karşıya kalmıştır. Ülkemizi bölmeye çalışanlar başarısız olmuşlardır bölenlerin bölünmesi kaçınılmazdır. Bundan böyle AKP-PKK-ABD ittifakı tarihin kirli sayfalarında anılacaktır.

Tarih gerici ayaklanmaların örnekleriyle doludur. Ayaklanmaların özü emperyalizme karşı takındığı tavırla ortaya çıkar. Lice’deki ayaklanma bölücü bir kışkırtmadır Lice ayaklanmasını gezi direnişiyle bir tutmak cahillik değil hainliktir. Gezi direnişi sisteme karşı ilerici bir ayaklanmadır ve doğru eylemdir. Türkiye’ni şu karanlık döneminde doğru eylemler her zaman bir ışık gösterir. Diyarbakır’da PKK’dan çocuklarını geri almak için mücadele eden ve açlık grevine başlayan anneler bize bu ışığı gösteriyor. Onların direnişi bize umut veriyor. Çocuğunu vatana düşman bir örgüte vermeyen analar vatan nasıl korunur herkese gösteriyor. Buradan Tekirdağ’dan onları selamlıyoruz ve o anaların hepsinin ellerinden öpüyoruz ve O anneleri çocuğunun yokluğuyla yaşamak zorunda bırakanlara tekrar haykırıyoruz :

Bayrağı indiremezsiniz . Vatanımızı bölemezsiniz. Türk ve Kürt Halklarını birbirine düşman edemezsiniz. Milletimizin birleşmesine engel olamazsınız ve bu topraklar da Mustafa Kemalleri asla yenemezsiniz.!”

TEKİRDAĞ CANLI HABER

Anahtar Kelimeler: türk bayrağı, türk bayrağı yürüyüş, türk bayrağı yürüyüşü tekirdağ, tekirdağ protesto yürüyüşü, tekirdağ haber, haber tekirdağ
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur