TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Ülkü Ocağı:“Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız!”
 

Ülkü Ocağı:“Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız!”

Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Teşkilatı, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesine sert tepki gösterdi.

10 Haziran 2014 Salı 14:56
Yazdır

Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Teşkilatı, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde Türk Bayrağı’nın Askeri Üstten teröristler tarafından indirilmesine karşı tepki olarak Türk Bayrakları ile meydanlara indi.

Tekirdağ Tuğlalı Park’ta gerçekleştirilen protestoya MHP Tekirdağ İl Başkanı Enes Kaplan, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sertaç Alkaya, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz, Süleymanpaşa Belediye Meclisi MHP Grup Başkanı Kamil Günay, MHP Tekirdağ İl ve Süleymanpaşa İlçe yöneticileri, Türkiye Kamu Sen Tekirdağ İl Temsilcisi Muzaffer Doğan, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

Lice’de askeri üstte Türk Bayrağı’nın gönderden indirilmesi ve güvenlik güçlerinin hiçbir şey yapmamasına tepki gösteren ülkücüler adına, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz açıklamalarda bulunurken ; ”Siyasi iktidarın bölücülerle yürüttüğü müzakerenin, terörü durdurmadığı gibi teröristleri daha çok şımarttığı, son hadiselerden sonra herkesin malumu olmuştur. Bölgede Türk devletinin etkisi gitgide azalırken, bölücülerin faaliyeti ise her geçen gün yoğunluk kazanmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki günlerde çok daha vahim gelişmelerin yaşanabileceği anlaşılmaktadır.” Dedi.

Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz açıklamasına şu şekilde devam etti:

“DEVLETİN VARLIĞININ ORTADA OLMAMASI HASEBİYLE BÖLÜCÜLER BÖLGEYİ KONTROLLERİ ALTINA ALMIŞ VAZİYETTEDİR”

“Bölücü örgüt mensupları gayet rahat bir şekilde yol ve kimlik kontrolü yapmaktadır. Dağda, tepede örgüt paçavraları dalgalanmaktadır. Diyarbakır- Bingöl kara yolu günlerdir kapalıdır. Askerin ve polisin müdahalesi biber gazı sıkmaktan öteye geçememektedir. Devletin varlığının ortada olmaması hasebiyle bölücüler bölgeyi kontrolleri altına almış vaziyettedir.

“BAYRAĞIMIZ BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SİMGESİ OLMANIN YANI SIRA BİZİM ŞEREFİMİZ VE NAMUSUMUZDUR”

Bardağı taşıran son damla ise bir grup teröristin 2. Hava Kuvveti Komutanlığına bağlı bir askeri alana girerek, Türk bayrağını indirmesi olmuştur. Yüksek güvenlikli bir alan olan 2. Hava Kuvvet Komutanlığında bu hadisenin meydana gelmiş olması da olayın vahametini artırmaktadır. Böylesi bir ihmal ve acziyet asla kabul edilemez. Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Bayrağa uzanan o elleri kırmayan ve bu duruma sessiz kalan siyasi iktidar, aynı zamanda kendi şerefine ve namusuna da gölge düşürmüştür.

“BU İHANET SÜRECİNE TEPKİSİZ KALMA VE OY VERMİŞ OLDUĞUN İKTİDARDAN BUNUN HESABINI SOR!”

Buradan yüce Türk milletine seslenmek istiyoruz: Yıllarca milli ve dini duygularını istismar ederek senden oy alan siyasi iktidar, din ve devlet düşmanı bölücülerle aynı yolun yolcusu olarak ilerlemektedir. Atalarımızın uğruna kanını sebil ettiği bayrağımız, hükumetin göstermiş olduğu zafiyetten dolayı öz yurdumuzda hain ellerce indirilmektedir. Bu ihanet sürecine tepkisiz kalma ve oy vermiş olduğun iktidardan bunun hesabını sor!

“TÜRK’ÜN BAYRAĞINA UZANACAK ELİ KIRARIZ”

Türk milliyetçileri, yaşanan bu ihanet sürecini en kısa zamanda hesabını sormak üzere tek tek not etmektedir. Bu zillete sessiz kalan herkes, günü geldiğinde yüce milletimizin önünde hesap verecektir. Bayrağımıza el uzatan şerefsizler ve indirilmesine müsaade edenler elbette bunun bedelini ödemekten kaçamayacaktır.

Buradan herkese açıkça beyan etmek istiyoruz: Türk’ün bayrağına uzanacak eli kırarız. Türk’ün vatanına dikilecek gözü çıkarırız. Türk’ün şerefine uzanacak dilleri koparırız. Hiç kimse Türk milliyetçilerini aşmadan, Türkiye üzerinde hesap yapabileceğini sanmasın. Bizim canımız tende olduğu müddetçe Türkiye bir Türk yurdu olarak varlığını sürdürecektir. Türkiye’de hainler olduğu müddetçe bozkurtların mücadelesi bitmeyecektir!

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tüm il ve ilçe temsilcilikleri tarafından bugün eş zamanlı olarak “Bayrağa Saygı Yürüyüşü” düzenlenecektir. Bayrağımıza yapılan hakaret telin edilecek ve Türk milliyetçilerinin bayrağa olan hassasiyeti dosta düşmana gösterilecektir. Aziz milletimizi, bayrağa sahip çıkmak için, bayrağını yanına alarak, bizimle birlikte ses vermeye davet ediyoruz.”

Basın açıklamasının ardından dev Türk Bayrakları ile sloganlar atarak yürüyüşe geçen Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Teşkilatı bir süre sonra Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz’ün çağrısı ile olaysız bir şekilde dağıldı.

TEKİRDAĞ CANLI HABER/Ahmet Gürakar

Anahtar Kelimeler: tekirdağ ülkü ocağı, ülkü ocakları basın açıklaması, tekirdağ ülkü ocağı, ülkü ocağı lice açıklaması, tekirdağ ülkü ocağı basın açıklaması, tekirdağ ülkücüler
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur