TEKİRDAĞ CANLI HABER
Son Dakika
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor! “Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz” Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
Tekirdağ, Değirmenaltı katilini arıyor!
 
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
“Trakya’da doğa katliamına izin vermeyeceğiz”
 
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
Deniz manzaralı sanayi bölgesi masaya yatırıldı
 
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Altınova sahili yürüyüş yolunun yapımı sürüyor
Akın Şenel
 

Tesisleşme ve Olağanüstü Genel Kurul

Akın Şenel

radyosinema@hotmail.com
17 Aralık 2013 Salı 20:37
Yazdır

Tekirdağspor Yönetim Kurulu 17.12.2013 tarihli yayınladığı bildiride şu satırlara yer vermiştir: ‘’Tekirdağ Spor Kulübü Derneğinin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 24 Aralık 2013 Salı günü saat 15:00’ da Tekirdağ Belediyesi Gençlik Merkezi Toplantı Salonu’nunda aşağıdaki gündem gereğince yapılacaktır. Toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantı ekseriyet aranmadan 31 Aralık 2013 Salı günü saat 15:00 da aynı yerde yapılacaktır. Tüm üyelerimize duyurulur. ‘’ Olağanüstü Genel Kurul’un gündemi ise yapılacak olan Tekirdağspor Sosyal Tesisleri için yetki alınması.

Bu alınan karar Dernekler tüzüğüne aykırıdır. Bu toplantı gerçekleşmiş olsa bile hukuken geçerlilik kazanmaması gerekir. Çünkü, Dernekler tüzüğüne göre; Olağan veya Olağanüstü Genel Kurullar üyeleri en az on beş gün önceden günü, saati, yeri, gündemi bir gazetede ilan edilmek ve ya yazılı ya da elektronik posta, telefon ile bildirmek suretiyle toplantıya çağırılır.’’ İfadesi yer alıyor. Buna ek olarak son düzenlemede resmi internet sitesinden de yayınlayabilme hakkı derneklere veriliyor.

Kısacası Tekirdağspor Resmi İnternet Sitesinde 17.12.2013 tarihinde yayınlanan bir ilana dayanarak Olağanüstü Genel Kurulu en erken 24.12.2013 tarihinde değil 31.12.2013 tarihinde yapması gerekir. Tekirdağspor Yönetim Kurulu’nun bu hatadan bir an önce vazgeçerek yangından mal kaçırır gibi yapılması düşünülen Olağanüstü Genel Kurul tarihini yeniden düzenlemesi gerekiyor.

‘’Yap İşlet Devret’’ modeliyle yapılacak olan tesisler dünyada eşi benzeri görünmemiş bir şekilde dizayn edileceği söyleniyor. Benim fikrimce de bu şekilde bir tesis dünyanın hiçbir yerinde bulunamaz. Tesisin içinde takımın konaklama, antrenman sahası gibi özelliklere ek olarak restaurant, cafe gibi mekanlarda yer alacak. Ben olsam daha faydalı olması açısından bu projeye bir de pavyon eklerdim.

Sanırım bunun bu şekilde olma sebebi; tesisi yapacak kişi bunun karşılığında bu yerleri işletme hakkına sahip olacak. Tesislerde, dışarıdan gelecek olan kişilerinde yer alacağı restaurant, cafe gibi eğlence sektörü kuruluşlarının ne işi var. Takım burada antrenman mı yapacak, yoksa dışarıdan gelen ziyaretçilerini mi ağırlayacak. Dünyanın hiçbir yerinde olamayacak nitelikte bir tesis çalışmasını, tüzüklere uygun olmayan bir şekilde oldu bittiye getirerek çözme girişimi soru işaretlerini beraberinde getirir. Tekirdağspor’un menfaatlerine uygun, kurallara saygılı bir kongre geçmesini dilerim…

Pusula Gazetesi/Akın Şenel

Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Fotogaleri
Yazarlar
Çok Okunanlar
Sayısal Loto

Tarihli Çekiliş Sonucu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
sanalbasin.com üyesidir
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden KESİNLİKLE kullanılamaz.
Yazılım: Haber Sitesi Kur